Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 18.06.2017 r.

1. Dzisiaj przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Nabożeństwa czerwcowe odprawiamy w dni powszednie po Mszach św., a w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30 oraz w czwartek od godz. 18.30 do 17.30.

4. W oktawie Bożego Ciała Msze św. z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 17.30.
5.  W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Po mszy św. procesja wokół kościoła. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
6. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbierać będziemy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
7. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej w środę o godz. 20.00 na probostwie.
8. Wielki Odpust Matki Bożej w Wieleniu Zaobrzańskim rozpocznie się w najbliższą sobotę 24 czerwca i potrwa do niedzieli 2 lipca. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
9. W najbliższą sobotę 24 czerwca będzie przechodziła przez Solec grupa ok. 200 pielgrzymów z Wolsztyna podążających do Wielenia. Proszę o pomoc w przyjęciu pielgrzymów w czasie postoju na stadionie.
10. Już dzisiaj informuję, iż Festyn Parafialny przy naszym kościele odbędzie się w niedzielę 23 lipca. Proszę Parafian o pomoc w kwestii fantów.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Eleonorze Skorupińskiej, Sylwii Knobel, Katarzynie Gonda, Irenie Lewandowskiej;
● bardzo dziękuję wszystkim parafianom za piękne świadectwo wiary dane przez udział w Uroczystości Bożego Ciała. Dziękuję za wysiłek włożony w przygotowanie ołtarzy i Mszy św. w Solcu. Dziękuję wszystkim dziewczynkom sypiącym kwiatki i ich rodzicom; przynoszącym kwiatki dla dziewczynek; paniom i młodzieży, czuwającym nad porządkiem wśród dzieci podczas procesji; niosącym sztandary; strażakom i ministrantom; panu organiście i wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu Bożego Ciała.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), najnowszy numer „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). W najnowszym  „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in. o tym, że co trzecie małżeństwo, które zakończyło się rozwodem, można było uratować. Jak? Fundacja May i Taty, która przeprowadziła badania, proponuję Strategię Odbudowy Rodziny.