Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą - 24.09.2017 r.

1. Spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców, dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
2. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w czwartek od 16.30 do 17.30.
3. Spowiedź Święta dla mających przystąpić do Sakramentu Bierzmowania oraz ich bliskich odbędzie się w poniedziałek 25 września od godz. 19.00 do 20.00.

4. W środę przeżywać będziemy w naszej parafii wizytację pasterską Księdza Biskupa Damiana Bryla. Zapraszam serdecznie na Mszę św. o godz. 10.00 i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. spotkanie na Sali Wiejskiej w Solcu Nowym. O godz. 15.00 na naszym cmentarzu, nabożeństwo w intencji zmarłych. O godz. 16.00 spotkanie na probostwie z przedstawicielami grup duszpasterskich oraz członkami Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej z Solca Nowego i Wroniaw. O godz. 18.00 w kościele we Wroniawach Msza św. połączona z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania.
Bardzo proszę o przystrojenie flagami naszych domów, kapliczek i krzyży na ten ważny dzień dla naszej parafii.
5. W środę nie będzie Mszy św. o godz. 17.30.
6. W piątek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
7. Poświęcenie Różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej w najbliższą niedzielę 1 października podczas Mszy św. o godz. 11.00.
8. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 25.09-29.09.2017, codziennie o godz. 19.00.
9. W Internecie dostępna jest strona naszego parafialnego cmentarza pod adresem: www.mogily.pl/solecnowy
10. W piątek zmarła śp. Helena Kaczmarek z ul. Wolsztyńskiej w Solcu (przeżyła 82 lata). Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 26 września: o godz. 10.30 Różaniec, o godz. 11.00 – Msza św. i po jej zakończeniu pogrzeb na cmentarzu w Kębłowie. Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Annie Wolnik, Ewie Kaczmarek, Elżbiecie Zielińskiej;
● wszystkim tym, którzy w sobotę sprzątali nasz parafialny cmentarz;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.478,82 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● za ofiary złożone na KUL i Wydział Teologiczny UAM. Zebraliśmy 98 zł.
12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. ciekawy artykuł o tym, dlaczego Polacy nie potrafią pić alkoholu. Nasz największy problem to pijaństwo niewielkiej grupy ludzi i wbrew pozorom nie chodzi o alkoholików. Do gazety dołączony jest bezpłatny dodatek: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień października”.