Ogłoszenia duszpasterskie na XXX Niedzielę Zwykłą - 29.10.2017 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Ojców Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy po Mszach św. rozprowadzają przed kościołem kalendarze misyjne na przyszły rok.
2. Modlitwa różańcowa w kościele - w poniedziałek po Mszy św. o godz. 17.30. Różaniec na Sali w Solcu w poniedziałek i wtorek o godz. 17.30.

3. W środę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msze św. o godz. 8.00 w kościele oraz o godz. 11.00 w intencji zmarłych Parafian – na naszym parafialnym cmentarzu w Solcu Nowym. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza.
4. W listopadowe dni w szczególny sposób pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlimy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi w wymieniankach. Można je składać do skrzynki ustawionej w wejściu do kościoła.
5. Procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie – 1 listopada o godz. 13.00. Składka będzie przeznaczona na utrzymanie cmentarza i remont kościółka św. Wawrzyńca.
6. W czwartek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Podczas Mszy św. o godz. 17.30 modlić się będziemy za parafian zmarłych w mijającym roku oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Serdecznie zapraszam!
7. 1 listopada od godz. 12.00 do 2 listopada godz. 24.00 we wszystkich kościołach i kaplicach ci, którzy prawnie z nich korzystają, mogą uzyskać odpust zupełny (który wolno ofiarować tylko w jednym z ww. terminów, tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą ww. kościół i zmówią w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga).
8. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie tam, choćby myślnej, modlitwy w intencji zmarłych.
9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym:
- okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
- w czwartek nie będzie odwiedzin chorych.
10. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
11. Ochotnicza Straż Pożarna oraz Rada Sołecka w Nowej Wsi serdecznie zapraszają wszystkich chętnych w wieku od 18 do 65 lat do wzięcia udziału w akcji honorowego oddawania krwi, która odbędzie się 5 listopada w godz. od 10.00 do 14.30 przy Sali Wiejskiej w Nowej Wsi.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Ewie Antkowiak, Krystynie, Lidii i Agnieszce Kurasińskim, Beacie, Angelice, Robertowi Bladocha;;
● za ofiary złożone na pomoc dla Meksyku. Zebraliśmy 237,42 zł. Bóg zapłać!
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł) ), a także kalendarz na rok 2018 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł). Do „Przewodnika Katolickiego” dołączony jest bezpłatny dodatek: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień listopada”. W zakrystii można nabyć książeczkę pt.: „Wszystko o Eucharystii” (cena 10 zł).