Ogłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 13.05.2018 r.

1. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11.00 dwadzieścioro dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych dzieci oraz ich bliskich.
2. Dzieci Komunijne będą uczestniczyły w Białym Tygodniu we Mszach Świętych od poniedziałku do piątku o godz. 17.00 (dzieci przychodzą w strojach komunijnych). W sobotę Msza św. o godz. 17.30. W tygodniu nie będzie Mszy o godz. 17.30 tylko o godz. 17.00.

3. Nabożeństwa Majowe w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00; w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00; na sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
4. Spotkanie modlitewno-formacyjne dla wszystkich członków Żywego Różańca odbędzie się w najbliższą sobotę 19 maja 2018 r. o godz. 11.00 w sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu.  Proszę zabrać sztandar Żywego Różańca. Wyjazd z Solca Nowego o godz. 10.00, z Solca o 10.10 (koszt 15 zł). Zapisy w zakrystii.
5. Szkoła Katechistów Archidiecezji Poznańskiej rozpocznie swoją działalność w parafii farnej w Wolsztynie! Na przełomie września i października tego roku rozpocznie się wyjątkowa formacja duchowa. Będą wykłady, świadectwa, warsztaty i rekolekcje. Spotkania będą się odbywały w soboty przez 10 miesięcy do czerwca (spotkań będzie 12). Zapisy w biurze parafialnym. Całkowity koszt to około 250 zł. Umocniwszy wiarę i wiedzę religijną będziemy lepiej przygotowani do twórczego dialogu na temat wiary i własnego życia. Serdecznie zapraszam. Wykorzystajmy tę wyjątkową okazję. Więcej informacji na stronie internetowej: www.katecheza.pl
6. Biuro parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.00.
7. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlitwy przygotowujące nas do tej uroczystości odmawiać będziemy w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.00.
8. Wigilia Zesłania Ducha Świętego będzie szczególnym czasem świętowania i składania Panu Bogu dziękczynienia za 1050 lat istnienia pierwszego na ziemiach polskich biskupstwa w parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Zewnętrznym wyrazem naszego parafialnego świętowania będzie uroczysta liturgia Mszy Świętej z Wigilii Zesłania Ducha Świętego – w sobotę o godz. 17:30 oraz bicie dzwonów kościelnych o godzinie 20:00 we wszystkich kościołach parafialnych Archidiecezji Poznańskiej (proszę zabrać ze sobą świece).
9. Za tydzień przypada III niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele.
10. Dzieci, które w tym roku obchodzą I rocznicę przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. w najbliższą niedzielę 20 maja o godz. 11.00.
11. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę autokarową do Włoch w terminie od 23 września do 4 października 2018r. Serdecznie zapraszam.
● rodzicom dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej za ofiarowanie nowego kielicha i pateny;
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Magdalenie Bukowskiej, Kindze Klecha, Katarzynie Skrzypczak, Katarzynie Klecha.
13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 5 zł); „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne drogi” (5 zł).