Ogłoszenia duszpasterskie na XXIII Niedzielę Zwykłą - 09.09.2018 r.

1. Od dzisiaj do soboty przeżywamy w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
2. Wymiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się dzisiaj o godz. 14:00 na Sali Wiejskiej w Solcu.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.

5. Mierzenie alb dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa, różańca i medalika w czwartek 13 września o godz. 16:00 na probostwie.
6. Wszystkich udających się na parafialną pielgrzymkę do Włoch, zapraszam na spotkanie z przedstawicielem Biura Pielgrzymkowego, które odbędzie się w najbliższą środę 12 września o godz. 19:00 w kościele we Wroniawach (na spotkaniu będzie możliwość uregulowania zaległości, a także dokonania wpłaty 50 Euro).
7. W piątek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszam na Mszę św. o godz. 17:30.
8. W sobotę, 15 września w naszej parafii całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu według następującego porządku:
godz. 10.00 – 11.00 Solec Nowy nr 1 - 15
godz. 11.00 – 12.00 Solec Nowy nr 16 – 40
godz. 12.00 – 13.00 Solec Nowy nr 41 – 55
godz. 13.00 – 14.00 Solec, ul. Szkolna i Dębowa
godz. 14.00 – 15.00 Solec, ul. Wolsztyńska, Nowa, Spokojna i Źródlana
godz. 15.00 – 16.00 Solec, ul. Piaskowa, Leśna i Polna
godz. 16.00 – 17.00 Solec, ul. Rzeczna, Zakątek i Borki
godz. 17.00 – 17.30 Adoracja indywidualna
9. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem ofiary zebrane podczas Mszy św. będą przeznaczone na prowadzone przy kościele prace remontowe.
10. Za tydzień w sobotę i niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie.
11. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 12 do 14 października 2018 r. w Zaborówcu. Zapisy do dzisiaj w zakrystii.
12. Wzorem lat ubiegłych Związek Międzygminny „Obra” organizuje jesienną zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD w zamian za sadzonki do ogrodu. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 22 września 2018 r. za Urzędem Gminy w Przemęcie, w godz. 14:00 do 18:00. Każdy, kto przekaże do recyklingu lub utylizacji zużyty sprzęt RTV i AGD, baterie, przeterminowane leki lub świetlówki będzie mógł – w zależności od rodzaju i ilości dostarczonego odpadu – otrzymać: ozdobne krzewy, cebulki kwiatów, nasiona lub słodycze. Szczegóły na stronie: www.zmobra.pl
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Marii Mielcarek i Krystynie Kulus. Przy tej okazji bardzo dziękuję mieszkańcom Solca za zakończone sprzątanie kościoła i proszę o dalsze mieszkańców Solca Nowego.
14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, dlaczego papież Franciszek dla niektórych jest łagodny, a dla innych surowy; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy interaktywną kolorowankę z Owieczką Magdą, która ułatwi dzieciom rozumienie i przeżywanie Mszy Świętej; „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (5 zł).