Ogłoszenia duszpasterskie na XXVI Niedzielę Zwykłą - 29.09.2019 r.

1. We wtorek rozpoczynamy miesiąc październik, który na prośbę Papieża Franciszka będzie w tym roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Jego mottem są słowa: „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa z misją w świecie”. Pragnieniem Ojca Świętego jest, aby miesiąc ten przyczynił się do rozbudzenia świadomości misji ad gentes i podjęcia z nową energią misyjnej przemiany życia i duszpasterstwa. Chodzi o to, aby wszystkim wiernym leżało naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie ich wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne; aby rozwinęło się umiłowanie misji, będących „umiłowaniem Jezusa, ale jednocześnie miłością do Jego ludu”.
2. W październiku zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w intencji Misji Świętych, w kościele – w środę i piątek o godz. 17.00 oraz w sobotę o godz. 16:45. W niedzielę modlitwa różańcowa po Mszy św. godz. 11.00. Różaniec na Sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.

3. Poświęcenie Różańców dzieciom przygotowującym się do przyjęcia I Komunii Świętej w najbliższą środę 2. października podczas Mszy św. o godz. 17:30.
4. Dzieci zapraszam także na modlitwę różańcową w kościele w środy i piątki o godz. 17.00. Niech Różaniec stanie się dla nas wszystkich „Paszportem do Nieba”.
5. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17:30.
6. Próba dla młodzieży i dzieci przygotowujących wieczornicę na 12. października, odbędzie się dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00.
7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w środę przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 16:30 do 17:00.
8. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną, wyjątkowo w piątek 4. października od godz. 9.00.
9. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16:45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Wandzie Wachowicz, Teresie Wasiek, Andrzejowi Przybyła, Zuzannie Ratajczak, Marzenie Jędrzejczak.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” z książeczką: „5 minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień października” (cena 6 zł), w którym przeczytamy m.in. o tym, jak ważne są rodziny zastępcze w budowaniu dzieciom bezpiecznego świata; a także o celibacie księży; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), w którym znajdziemy m.in. wywiad z Wandą Błeńską – misjonarką, patronka nadzwyczajnego miesiąca misyjnego oraz dodatek specjalny, plakat z lampartem, „Gość Niedzielny” (5 zł), w którym specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów. „Otoczmy księży modlitwą, bo są nam potrzebni” – zachęcają dziennikarze „Gościa”; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł), w którym przeczytamy o historii  obrazu Królowej Różańca Świętego w Pompejach, także o tym, że Różaniec nie musi być nudny oraz dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów.