Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu - 01.12.2019 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela oraz nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Eucharystia daje życie”.
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Roraty przeżywać będziemy pod hasłem: „Radujcie się. Pan jest blisko”, a poznawać będziemy Sługę Bożego, Kardynała Stefana Wyszyńkiego, który w czerwcu przyszłego roku będzie ogłoszonym błogosławionym.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.

4. Biuro Parafialne czynne w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17.30.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godz. 16.30 – 17.30.
6. W najbliższym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych. Przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się we wtorek 10. grudnia od godz. 8.00.
7. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicą różańcową.
8. Za tydzień w niedzielę 8. grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. Jak w każdą niedzielę. Na Mszę św. o godz. 11:00. zapraszam szczególnie dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną tym dzieciom poświęcone medaliki.
9. W sobotę i niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
10. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
11. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 15. grudnia włącznie.
12. SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się w poniedziałek 16 grudnia: ● przed południem od godz. 10.00-11.00 ● po południu od godz. 16.00-17.30.
13. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2020r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19:00. Cena od pary 180 zł. W trakcie zabawy rozprowadzać będziemy cegiełki na dalszy remont naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę ciasta proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu. Proszę w miarę możliwości dokonać wpłat na zabawę jeszcze przed świętami.
● mieszkańcom Borek za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Alinie Skorupińskiej, Martynie Wita, Magdalenie Walkowiak, Andżelice Polanowskiej. Proszę o dalsze sprzątanie mieszkańców Solca.
15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (cena 6 zł), w którym m.in. artykół – „Czego nauczyli mnie ludzie Wschodu?”, rozpoczynamy cykl adwentowy z o. Wojciechem Surówką; „Gość Niedzielny” (cena 6 zł), w którym m.in. początek adwentowego cyklu, zatytułowanego „Pan jest blisko”. Pierwszym przewodnikiem w naszych przygotowaniach do Bożego Narodzenia będzie prorok Izajasz; a także rozmowa z matką chłopca cudownie ocalonego za wstawiennictwem kard. Fultona Sheena; „Mały Gość Niedzielny” (5 zł) w którym m.in. lampion roratni do samodzielnego złożenia; „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł); najnowszy numer „Miłujcie się” (5 zł) oraz kalendarz na rok 2019 (cena 3 zł).
16. W zakrystii można już nabywać opłatki wigilijne oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł.