Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 07.12.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu – 07.12.2014r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. W poniedziałek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszę św. o godz. 17.30 zapraszam wszystkie dzieci, a zwłaszcza przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Podczas Mszy św. zostaną tym dzieciom poświęcone medaliki. W poniedziałek dodatkowo Msza św. na Sali w Solcu o godz. 10.00.
3. Zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30..
4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy.
5. Za tydzień w sobotę o godz. 10.00 w salce na probostwie odbędą się warsztaty dla dzieci i nie tylko, w czasie których tworzyć będziemy anielskie łańcuchy na choinki do kościoła.
6. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek i środę bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30.
7. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
8. Nawiązując do ubiegłorocznej akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 21 grudnia włącznie.
9. Już dzisiaj informuję, iż SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się we wtorek 16 grudnia:
  - przed południem od godz. 10.00-11.30
  - po południu od godz. 16.00-17.30
Bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
10. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 17 stycznia 2015r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na planowane prace przy osuszeniu fundamentów naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i placek. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TAK TON”. Zapisy przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu oraz pani Jolanta Józefowska w sklepie w Solcu Nowym.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Dorocie Kurpisz, Przemysławowi Świniarskiemu, Marii Prządka;
  ● dzieciom, które uczestniczyły w warsztatach, w czasie których tworzyliśmy anioły oraz paniom Natalii i Dorocie, które te warsztaty poprowadziły.
12. Ministranci rozprowadzają ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2015, wydanego przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.
14. Można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.