Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu – 30.11.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Adwentu – 30.11.2014r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.Przeżywać je będziemy pod hasłem: „Bóg sam wystarczy”. Pomysł na tegoroczne roraty dała przypadająca w przyszłym roku pięćsetna rocznica śmierci św. Teresy z Awila. Zapraszam dzieci i dorosłych do fascynującej podróży po XVI-wiecznej Hiszpanii, ale jeszcze bardziej do podróży w świat ducha. Tak by zarówno dzieci, jak i dorośli mogli zawołać za św. Teresą: „Solo Dios basta”, czyli „Bóg sam wystarczy”.
3. Spotkanie Rady Parafialnej we wtorek o godz. 20.15 na probostwie.
4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30.
6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek od godz. 8.00.
7. Za tydzień w sobotę o godz. 10.00 w salce na probostwie odbędą się warsztaty dla dzieci, w czasie których tworzyć będziemy anioły, a za dwa tygodnie anielskie łańcuchy na choinki do kościoła.
8. Za tydzień w sobotę i niedzielę - przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
9. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w poniedziałek i środę bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30.
10. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
11. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 17 stycznia 2015r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na planowane prace przy osuszeniu fundamentów naszego kościoła. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i placek. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TAK TON”. Zapisy przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu oraz pani Jolanta Józefowska w sklepie w Solcu Nowym.
12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Alinie i Mateuszowi Skorupińskim, Hannie i Mateuszowi Skrzypczak, Marii Wita, Bogdanowi Musiałowi.
13. Bardzo dziękuję mieszkańcom Borek za sprzątanie kościoła i proszę o dalsze sprzątanie w kościele mieszkańców Solca.
14. Ministranci rozprowadzają ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2015, wydanego przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł. Do nabycia także lampiony adwentowe po 4 zł.
15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.
16. Można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.