Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 04.01.2015 r.

1. We wtorek 6 stycznia – Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularne Trzech Króli. Msze św. tak jak w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00. W czasie każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła i kredy, które można będzie nabyć za dobrowolną ofiarę przy wejściu do kościoła. Tego dnia składka będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.
2. Od 1 stycznia 2015 roku nie ma w naszym kościele Mszy św. w poniedziałki, z wyjątkiem świąt oraz października i czasu Adwentu. Biuro Parafialne będzie czynne w środy po wieczornej Mszy św. oraz czwartki od godz. 16.30 do 17.30 (z wyjątkiem czasu kolędowego). W czasie kolędy proszę się kontaktować zawsze po Mszy św.
3. Przypominam, iż plan kolędy jest umieszczony w Internecie i w gablocie.
4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy w kościele liturgiczny obchód Świąt Narodzenia Pańskiego.
5. Parafialna zabawa karnawałowa odbędzie się w sobotę 17 stycznia 2015r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19.00. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na planowane prace przy osuszeniu fundamentów naszego kościoła. Potrzebne są jeszcze fanty i placek. Gdyby ktoś mógł pomóc, proszę o kontakt w zakrystii. Zapisy na zabawę i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu oraz pani Jolanta Józefowska w sklepie w Solcu Nowym.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne:Bernadecie Rzeźnik, Wiesławie Kuczyk, Agnieszce Kaczmarek, Julii Gorzelniak;
  ● młodzieży, która w miniony piątek przygotowywała paczuszki z kadzidłem i kredą na 6 stycznia.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.