Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Chrztu Pańskiego – 11.01.2015 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego, która kończy w kościele okres Bożego Narodzenia. W naszej parafii podczas Mszy św. gra i śpiewa dla nas kolędy zespół „Audio Z” z Kebłowa.
2. W sobotę przeżywać będziemy Dzień Judaizmu.
3. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzebne prace przy naszej Świątyni.
5. Od 1 stycznia 2015 roku nie ma w naszym kościele Mszy św. w poniedziałki, z wyjątkiem świąt oraz października i czasu Adwentu. Biuro Parafialne będzie czynne w środy po wieczornej Mszy św. oraz czwartki od godz. 16.30 do 17.30 (z wyjątkiem czasu kolędowego). W czasie kolędy proszę się kontaktować zawsze po Mszy św.
6. Trwają odwiedziny duszpasterskie we Wroniawach. Kolędę w naszej Parafii rozpoczniemy w poniedziałek 19 stycznia. Przypominam, iż cały plan kolędy jest umieszczony w Internecie i w gablocie.
7. Parafialna zabawa karnawałowa już w najbliższą sobotę 17 stycznia 2015r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19.00. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na planowane prace przy osuszeniu fundamentów naszego kościoła. Dziękuję za przyniesione fanty i deklarację upieczenia placka. Placek proszę przynosić na salę w Solcu w sobotę.Wpłaty na zabawę przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu oraz pani Jolanta Józefowska w sklepie w Solcu Nowym.
8. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne:
9. Informacja Związku Międzygminnego „Obra”: „Począwszy od 2015 roku uregulowanie opłaty za odpady będzie wymagane do każdego 15 dnia pierwszego miesiąca kwartału po kwartale którego dotyczy. Tym samym opłatę za miesiące styczeń, luty i marzec - w dotychczasowej miesięcznej wysokości - należy wnieść najpóźniej do 15 kwietnia br. Więcej szczegółów na stronach internetowych Związku i Gminy”.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.