Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą – 25.01.2015 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na naszą archidiecezjalną rozgłośnię radiową – „Radio Emaus”. Bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00 – spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
2. Trwają odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii. Plan kolędy umieszczony jest w Internecie i w gablocie.
3. Przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania informuję, iż uroczystość ta odbędzie się 19 marca br. w kościele we Wroniawach. Sakramentu udzieli J. E. ks. bp. Zdzisław Fortuniak. Spotkanie dla tej młodzieży odbędzie się w środę 4 lutego o godz. 18.30 w kościele.
4. Przypominam, iż od 1 stycznia 2015 roku nie ma w naszym kościele Mszy św. w poniedziałki, z wyjątkiem świąt oraz października i czasu Adwentu. Biuro Parafialne będzie czynne w środy po wieczornej Mszy św. oraz czwartki od godz. 16.30 do 17.30 (z wyjątkiem czasu kolędowego). W czasie kolędy proszę się kontaktować zawsze po Mszy św.
 ● za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 1.905 zł i 42 gr.;
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne:
 ● dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do przygotowania, przeprowadzenia i posprzątania po zabawie karnawałowej, z której do kasy parafialnej wpłynęło 6.276 zł i 89 gr. Przy tej okazji dziękuję jeszcze raz wszystkim, którzy ofiarowali placki, fanty i kupującym cegiełki. Za wszelkie dobro serdeczne Bóg zapłać!
6. Nowo wybranym Sołtysom i Radom Sołeckim gratuluję i życzę Bożego błogosławieństwa, ciągłego zapału i sił na pracę dla dobra naszych wiosek.
7. Zachęcam do czytania gazety - „Przewodnik Katolicki”. W dzisiejszym numerze m.in.: Papież Franciszek odwiedza Sri Lankę i Filipiny; czy współczesna medycyna potrafi określić stan śmierci mózgowej? – wątpliwości wokół pobierania organów do przeszczepu.
8. W dniu  03.02.2015  wtorek  od  godz  8.00  w  ośrodku zdrowia w Mochach  przy ul. Wolsztyńskiej odbędą się  w badania usgdoppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych, usg nerek, usg płuc oraz echo serca. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55zł. Bliższe  informacje w przychodni. Badania przeprowadza niepubliczny zakład  opieki zdrowotnej  Inter-Med  Poznań – Chyby.