Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkiego Postu – 01.03.2015 r.

1. Od dzisiaj rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej naszego rekolekcjonistę - ks. Jacka Leśniewskiego, proboszcza dwóch parafii: pw. Niepokalanego Serca NMP i św. Wawrzyńca w Zaniemyślu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. od poniedziałku do środy o godz. 17.30. Okazja do Spowiedzi św. przed każdą Mszą św.
Proszę wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji, księdza rekolekcjonisty, naszej Parafii, aby ten święty czas zbliżył nas do PANA JEZUSA.
2. Wspólnotę Żywego Różańca z Solca proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji naszej Parafii i ks. Rekolekcjonisty w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17.00. W środę o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, a na zakończenie modlitwy różańcowej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (intencje na nowennę można składać do koszyczka w kruchcie kościoła).
3. Dzisiaj zbiórka do puszek przed kościołem na potrzeby Papieskich Dzieł Misyjnych – „Ad Gentes”.
4. Z uwagi na trwające rekolekcje Biuro Parafialne będzie czynne tylko w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
5. W środę przypada święto św. Kazimierza królewicza.
6. W czwartek 5 marca od godz. 15.30 do 16.30 na probostwie w Solcu Nowym będzie można odbierać alby dla dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej.
7. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.15 do 17.00.
8. W czwartek od godz. 8.00. odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią św.
9. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
10. Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne:Grażynie, Julii, Wojtkowi Walkowiakom; Justynie, Krystynie i Roksanie Klecha.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”.W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in.: o poszukiwaniu nowego ładu gospodarczego, jako wyzwaniu dla Kościoła; o Józefie Franczaku, ostatnim z „Żołnierzy Wyklętych”; o „skrzynce na dzieci – czyli o tym jak koreański pastor ratuje porzucone noworodki.
13. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.