Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu – 08.03.2015 r.

1. W środę zakończyliśmy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli w nich udział oraz za zebrane ofiary dla księdza rekolekcjonisty.
2. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje na nowennę.
3. Biuro Parafialne czynne w środę po wieczornej Mszy św. i w czwartek od 16.30 do 17.30.

4. Przypominam, iż Sakramentu Bierzmowania udzieli ks. bp. Zdzisław Fortuniak dnia 19 marca o godz. 17.00 w kościele we Wroniawach. W związku z tym, obowiązkowe próby dla mających przystąpić do tego sakramentu odbędą się we Wroniawach w środę i czwartek (11 i 12 marca) o godz. 19.00 oraz w poniedziałek i wtorek  (16 i 17 marca o godz. 19.00). Spowiedź dla kandydatów w środę 18 marca od godz. 19.00 do 20.00 w kościele we Wroniawach.
5. W piątek 13 marca przypada druga rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.
6. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.00. Zapraszam serdecznie, także dzieci i młodzież.
7. Gorzkie Żale w niedzielę po Msz św. o godz. 11.00.
8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona będzie na potrzebne prace przy naszej Świątyni.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Aurelii Żok, Bernadecie Kryś, Damianowi Piskorskiemu;
  ● za składaną daninę diecezjalną;
  ● za ofiary złożone na Papieskie Dzieła Misyjne. Zebraliśmy 72,50 zł.
10. Zapowiedzi przedślubne – mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
Tomasz Krawczyk, st. wolnego z par. pw. NMP Niepokalanie Poczętej w Wolsztynie i
Emilia Przybyła, st. wolnego z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym,
Ktokolwiek wiedziałby o jakichkolwiek przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” i „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m.in.: o tym kim jest papież Franciszek? Dwa lata papieskiej posługi; o sytuacji na froncie ukraińsko-rosyjskim; o tym, iż ludzie wierzą w diabła albo zbyt słabo, albo zbyt gorliwie; kajakiem przez Atlantyk – rozmowa z podróżnikiem roku; o problemach psychicznych dzieci i młodzieży.
12. W zakrystii można nabyć paschaliki Caritas na stół wielkanocny w cenie 7 zł.