Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą – 10.11.2013r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXII Niedzielę Zwykłą – 10.11.2013r.

1.    Przeżywamy dzisiaj V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Nigeria, najludniejszy kraj Afryki, w którym żyje blisko 80 mln chrześcijan. Tak liczna wspólnota doświadcza prześladowań i składa świadectwo wiary, aż do przelania krwi. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem, aby w trudnej sytuacji doświadczyli solidarności w wierze i miłości. W związku z tym dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Nigerię, a nie jak zapowiadałem wcześniej na Seminarium. Akcję można także wesprzeć wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,46 zł). Więcej informacji na plakacie oraz w Internecie www.pkwp.org

2.    Film poświęcony chrześcijanom w Nigerii będzie można obejrzeć w naszym kościele w najbliższą środę zaraz po Nowennie do M. B. Nieustającej pomocy, czyli ok godz. 18.20. Serdecznie zapraszam wszystkich, a zwłaszcza młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
3.    Wymiana tajemnic Żywego Różańca na Sali w Solcu – dzisiaj o godz. 14.00.
4.    W poniedziałek przypada Święto Niepodległości. Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić naszej narodowej flagi.
5.    W tym tygodniu przypadają wspomnienie: w poniedziałek św. Marcina z Tours, we wtorek św. Jozafata, w środę św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych polskich męczenników.
6.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
7.    Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30.
8.    Najbliższa niedziela to III Niedziela miesiąca, zatem zbierane ofiary będą przeznaczone na potrzebne prace przy kościele.
9.    W listopadowe dni w szczególny sposób pamiętamy o naszych drogich zmarłych. Modlimy za nich w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi w wymieniankach. Można je składać do skrzynki ustawionej w wejściu do kościoła.
10.    W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Sławomira Schaeffera pochodzącego z naszej Parafii – módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
11.    Przypominam, iż nasza parafia ma swoją stronę internetową – www.parafiasolec.pl, zachęcam do odwiedzin.
12.    Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Jadwidze Stanek, Marioli Zielińskiej, Monice Zielińskiej, Robertowi Adam, Maciejowi Gierak.
13.   Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”. Jest także nowy numer „Miłujcie się”.
14.    Ministranci rozprowadzają kalendarz na rok 2014, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.