Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 17.11.2013r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXIII Niedzielę Zwykłą – 17.11.2013r.

1. W minioną niedzielę na rzecz prześladowanych chrześcijan w Nigerii zebraliśmy 141 zł i 2 gr. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzebne prace przy naszym kościele. W tym roku wymienimy jeszcze okna w salce na probostwie.
3. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek - bł. Karoliny Kózkówny, we wtorek - bł. Salomei, w środę - św. Rafała Kalinowskiego, w czwartek – Ofiarowanie NMP, w piątek – św. Cecylii.
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
5. Spotkanie dla rodziców ministrantów w środę zaraz po nowennie. Szczególnie zapraszam rodziców kandydatów na ministrantów.
6. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30.
7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny w Kościele, a zarazem ogłoszony przez Papieża Benedykta XVI Rok Wiary. Na jego zakończenie odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Proszę zatem o przyniesienie do kościoła świec, które zapalimy wyznając naszą wiarę.
8. W duchu solidarności w obliczu kataklizmu tajfunu Haiynan, jaki nawiedził naród filipiński, pragniemy, jako chrześcijanie udzielić wsparcia i pomocy. Caritas Polska już przekazała 50 tysięcy Euro na wodę pitną i doraźną pomoc żywnościową. W związku z tym za tydzień przed kościołem zbierać będziemy ofiary na ten cel. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny na numer 72052 z hasłem: POMAGAM.
9. Przypominam, iż nasza parafia ma swoją stronę internetową – www.parafiasolec.pl, zachęcam do odwiedzin.
10. Bardzo dziękuję mieszkańcom Solca Nowego za sprzątanie kościoła i proszę o dalsze sprzątanie w kościele mieszkańców Borek.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.
12. Ministranci rozprowadzają ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2014, wydanego przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.