Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego - 05.04.2015r.

Wszystkim Drogim Parafianom i Miłym Gościom życzę Wielkanocnej Nadziei. To znaczy: głębokiego przekonania, że warto być dobrym, bo dobra uśmiercić nie można. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie powstał!

1.
W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msza Święta o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 8.00.

2. W Poniedziałek Wielkanocny, II Święto Zmartwychwstania Pańskiego - Msze św. o godz. 8.00 i 11.00. Przed kościołem zbiórka ofiar na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu. Cały rozpoczynający się tydzień ma rangę Uroczystości Zmartwychwstania – stąd  najbliższy piątek nie jest dniem postnym.
3. Serdeczne Bóg zapłać tym wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i udekorowaniu świątyni na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne. Dziękuję Ministrantom, klerykowi Patrykowi, panu organiście za przygotowanie i ubogacenie Liturgii. Wszystkim za wszelkie dobro uczynione dla naszej Wspólnoty Parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
4. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można wrzucać intencje do wspólnej modlitwy.
5. Pierwsza Spowiedź Święta dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św. odbędzie się w najbliższą sobotę tj. 11 kwietnia o godz. 9.30 w kościele. Serdecznie zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicami.
6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. o godz. 8.00 i 11.00.
7. Niedziela Miłosierdzia rozpoczyna w kościele 71 Tydzień Miłosierdzia. Tego dnia przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas.  Bardzo proszę aby dzieci przyniosły do kościoła wielkopostne skarbonki Caritas.
- za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Grażynie Woźnej, Elżbiecie Kozłowskiej, Ewie Żok;
- za składaną daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół;
9. Parafialna jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w środę 15 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.00 rano, powrót ok godz. 24.00. Cena wyjazdu 90 zł (w przypadku pełnego autokaru 80 zł). Zapisy z wpłatą w zakrystii.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: czy możliwa jest komunia dla osób rozwiedzionych – odpowiadają kardynałowie, o Bazylice Grobu Bożego, o zachowanych ciałach świętych, o Całunie Turyńskim i Chuście z Manoppello.