Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Wielkanocną - 12.04.2015 r. ŚWIĘTO BOŻEGO MIŁOSIERDZIA

Pan Jezus powiedział do św. siostry Faustyny: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła  miłosierdzia  Mojego.  Która dusza  przystąpi  do  spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).

1.
Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Uroczysta suma odpustowa we Wroniawach o godz. 15.00. W naszym kościele Msze św. w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00.

2. W związku z rozpoczynającym się dzisiaj 71 Tygodniem Miłosierdzia, przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
4. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na czekające nas prace przy naszej świątyni.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Agnieszce Maciołek, Alinie Adamczak;
● za składaną daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół;
● za ofiary złożone w drugi dzień Świąt na potrzeby KUL-u oraz WT UAM w Poznaniu. Zebraliśmy 158,50 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
6. Parafialna jednodniowa pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w środę 15 kwietnia. Wyjazd o godz. 5.00 rano, powrót ok godz. 24.00. Zbiórka na parkingu przy kościele we Wroniawach o godz. 5.00, w Solcu przy Sali Wiejskiej o godz. 5.10, w Solcu Nowym przy kościele o godz. 5.15.
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o Franciszkowej rewolucji czułości – czy musimy bać się Boga?; o tym dlaczego religia powinna pozostać przedmiotem nauczania; czy rzeczywiście propaganda Kremla przypomina tę hitlerowską?; o wczesnej Komunii Świętej.