Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 31.05.2015 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przed kościołem zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.
2. Z okazji Dnia Dziecka, najlepsze życzenia dla wszystkich dzieci!
3. Nabożeństwa czerwcowe zawsze po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę po Mszy o godz. 11.00.

4. Próba dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki w Uroczystość Bożego Ciała i podczas oktawy - w środę o godz. 16.30 przy kościele.
5. W czwartek 4 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Msza św. i Procesja Eucharystyczna w Solcu Nowym. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.30., po jej zakończeniu procesja od kościoła do stacji kolejowej i powrót do kościoła. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy, a także o wywieszenie flag i udekorowanie naszych domów. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy procesji, a także o niesienie baldachimu. Proszę także o kwiatki dla dziewczynek - przy I ołtarzu będzie wystawiony kosz, do którego można wsypywać płatki kwiatów.
6. Procesje eucharystyczne w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
7. W środę po Mszy św. Litania do Serca Pana Jezusa w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
8. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
9. Odwiedziny chorych w tym tygodniu wyjątkowo w sobotę od godz. 8.00.
10. Za tydzień w niedzielę 7 czerwca, przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia Panu Bogu za Jego opiekę nad nami i całym światem. Przed kościołem zbierać będziemy ofiary na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
11. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Dorocie Kaczmarek, Teresie Przybyła, Mirosławie Schaeffer.
12. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Dariusz Maksymowicz z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i  Elżbieta Stachowiak z par. pw. Św. Bartłomieja w Kębłowie.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
13. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej w terminie od 15 do 19 czerwca o godz. 19.00.
14. Od 12 do 16 lipca 2015 r. chciałbym zorganizować dla młodzieży wakacje z Bogiem w domu rekolekcyjnym w Konarzewie k. Poznania. W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie Poznania i okolicy – ciekawe miejsca związane z początkami Państwa Polskiego i Kościoła na naszych ziemiach oraz wiele innych atrakcji. Jest to propozycja dla młodzieży od VI klasy Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i starszych. Cena 260 zł. Więcej informacji i zapisy do niedzieli 21 czerwca w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”. W nowym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o tym, jaka jest poezja ks. Jana Twardowskiego. W prezencie dla Czytelników, z okazji setnej rocznicy urodzin księdza – poety, tomik refleksji Wszystko darowane. Myśli na wakacje., o Cudzie, tajemnicy i źródle siły – świeccy o Eucharystii.