Ogłoszenia duszpasterskie Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - 24.05.2015 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00 oraz 9.30. We Wroniawach podczas Mszy św. o godz. 11.00 dziewiętnaścioro dzieci przystąpi do I Komunii Świętej.
2. Nabożeństwa majowe do przyszłej niedzieli włącznie; w tygodniu po Mszy św. o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Na Sali w Solcu od wtorku do piątku o godz. 18.00.

3. W poniedziałek II Dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30, we Wroniawach o godz. 19.00.
4. We wtorek 26 maja Dzień Matki. Tradycyjnie zapraszam dzieci komunijne i rodziców oraz wszystkich parafian do wspólnej modlitwy za nasze mamy, podczas Mszy św. o godz. 18.00 przy grocie Matki Bożej na Borkach. Po Mszy św. Litania Loretańska.
5. Wyjazd dzieci komunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędzie się w najbliższą środę 27 maja (zbiórka w Solcu Nowym przy kościele o godz. 7.20, w Solcu o godz. 7.30 przy Sali wiejskiej. Koszt 25 zł.
6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przed kościołem zbiórka do puszek na organizację Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.
7. W czwartek 4 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku Msza św. i Procesja Eucharystyczna w Solcu Nowym. Msza św. rozpocznie się o godz. 11.30., po jej zakończeniu procesja od kościoła do stacji kolejowej i powrót do kościoła. Bardzo proszę o pomoc sąsiedzką w budowie ołtarzy.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Bożenie Teichert, Anecie Dudziak, Sylwii i Wiktorii Knobel;
● za ofiary na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Nepalu. Zebraliśmy 427,90 zł;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 1.692 zł
9. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński:
  ● Piotr Waligórski z par. pw. Św. Józefa Opiekuna Kościoła Świętego w Wolsztynie i
     Natalia Lepka z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
10. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej w terminie od 15 do 19 czerwca o godz. 19.00.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o tym, dlaczego młodych Europejczyków fascynuje radykalny islam?; o działaniu Ducha Świętego w Kościele; o rodzinach zastępczych; jak wyglądałby świat bez środków społecznego przekazu?; o trudnościach wychowawczych.