Ogłoszenia duszpasterskie na XI Niedzielę Zwykłą - 14.06.2015 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
3. Biuro Parafialne czynne  w środę po Mszy św. oraz w czwartek od 16.30 do 17.30.

4. Najbliższa niedziela to trzecia niedziela miesiąca, a zatem ofiary zebrane podczas Mszy św. będą przeznaczone na zaplanowane prace przy naszym kościele.
5. W przyszłą niedzielę 21 czerwca odbędzie się Festyn Parafialny i zabawa taneczna przy kościele we Wroniawach. Tego dnia Msza św. we Wroniawach o godz. 12.30. Po jej zakończeniu rozpoczniemy festyn. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na dalszą budowę parkingu przy zakrystii i prace związane z odbiorem kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD i wiele ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam! W Solcu Nowym festyn parafialny odbędzie się w niedzielę 26 lipca.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Małgorzacie Małeckiej, Marzenie, Amelii, Konradowi i Błażejowi Krawczyk; Cecylii Szarłata;
● za ofiary zebrane na Świątynię Opatrzności Bożej. Zebraliśmy 73,50 zł.
● bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w Oktawie Bożego Ciała, a szczególnie dziewczynkom sypiącym kwiatki, paniom i panom niosącym sztandary oraz niosącym baldachim.
7. Katecheza przedmałżeńska dla narzeczonych odbędzie się w Farze Wolsztyńskiej w terminie od 15 do 19 czerwca o godz. 19.00.
8. Od 12 do 16 lipca 2015 r. chciałbym zorganizować dla młodzieży wakacje z Bogiem w domu rekolekcyjnym w Konarzewie k. Poznania. W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie Poznania i okolicy – ciekawe miejsca związane z początkami Państwa Polskiego i Kościoła na naszych ziemiach oraz wiele innych atrakcji. Jest to propozycja dla młodzieży od VI klasy Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i starszych. Cena 260 zł. Więcej informacji i zapisy do niedzieli 21 czerwca w zakrystii. Serdecznie zapraszam!
9. Związek Międzygminny Obra organizuje nieodpłatną, na zasadzie „wystawki” zbiórkę zużytego sprzętu rtv, agd, mebli, starych rowerów itp. Zużyty sprzęt należy w dniu 22 czerwca (poniedziałek) do godz. 7.30 wystawić przed posesję.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.