Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 21.06.2015r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – jak zwykle składka przeznaczona jest na zaplanowane prace przy naszym kościele. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!

2. W sobotę 20 czerwca, dwóch ministrantów z naszej Parafii otrzymało w wolsztyńskiej Farze promocję lektorską. Są to: Norbert Mehr i Adam Gonda. Serdecznie im gratuluję i życzę, aby zawsze żyli Bożym Słowem!

3. Dzisiaj we Wroniawach odbędzie się Festyn Rodzinny przy kościele. Rozpocznie się on Mszą św. o godz. 12.30. Po jej zakończeniu festyn i zabawa. Serdecznie zapraszam! W Solcu Nowym festyn parafialny odbędzie się w niedzielę 26 lipca.

4. Nabożeństwa czerwcowe: w dni powszednie po Mszy św., w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Biuro Parafialne czynne  w środę po Mszy św. oraz w czwartek od 16.30 do 17.30.

6. W środę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

7. Dzieci Szkoły Podstawowej zapraszam na Mszę św. z okazji zakończenia Roku Szkolnego – w najbliższy piątek, w kościele w Mochach o godz. 11.00.

8. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 27 czerwca. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium.

9. W sobotę przez Solec przejdzie piesza pielgrzymka z Wolsztyna do Wielenia (ok. 250 osób). Proszę Koło Gospodyń Wiejskich i tych, którzy chcieliby pomóc, o przygotowanie dla tych pielgrzymów wody z sokiem. Ksiądz Dziekan bardzo na nas liczy .

10. Za tydzień w Sanktuarium Matki Bożej Ucieczki Grzeszników w Wieleniu rozpoczyna się tygodniowy Odpust. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie. Ks. Kustosz serdecznie zaprasza.

11. Wszyscy zapewne słyszeli o kolejnym pożarze u Państwa Surmów w Solcu Nowym. W miarę możliwości okażmy im swoją pomoc.

12. W związku z rozpoczęciem przygotowania do Sakramentu Bierzmowania, zapraszam w najbliższą środę na Mszę św. o godz. 17.30 młodzież z klas I i II Gimnazjum.

● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Iwonie Kawka, Małgorzacie Pachołek, Małgorzacie Waligóra, Arturowi Kaźmierczakowi;

● dziękuję także za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na potrzeby KUL-u i Wydziału Teologicznego w Poznaniu. Zebraliśmy 65,50 zł.

14. Młodzież, która chciałaby pojechać na wspólne wakacje do Konarzewa k. Poznania w terminie od 12 do 16 lipca proszę o wpisanie się na listę w zakrystii. W programie wspólna modlitwa, zwiedzanie Poznania i okolicy, ciekawych miejsc związanych z początkami Państwa Polskiego i Kościoła na naszych ziemiach oraz wiele innych atrakcji. Jest to propozycja dla młodzieży od VI klasy Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i starszych. Cena 260 zł. Serdecznie zapraszam!

15. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i nowy wakacyjny podwójny numer gazety „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł) oraz nowy numer gazety „Miłujcie się” (4 zł).