Ogłoszenia duszpasterskie na XV Niedzielę Zwykłą 12.07.2015 r.

1. Od poniedziałku do czwartku będę przebywał poza parafią w związku z wyjazdem młodzieży do Konarzewa. Biuro Parafialne będzie nieczynne. We wszelkich nagłych wypadkach proszę dzwonić do Kębłowa, do ks. Andrzeja Krusia pod nr telefonu 68 3841997 lub do mnie tel. 601 38 11 60.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

3. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na czekające nas prace przy naszej świątyni.
4. Za tydzień w sobotę i niedzielę po Mszach św. tradycyjne błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
5. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Gabrysi Gracz, Agnieszce Gracz, Andżelice Rejman, Danucie Pawłowskiej, Irenie Łuczka.
6. 26 lipca odbędzie się nasz parafialny festyn przy kościele. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12.30. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. Podczas festynu rozprowadzać będziemy cegiełki na dalsze prace potrzebne przy naszym kościele (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do wykorzystania w sklepie RTV AGD). W związku z tym, proszę Parafian o przynoszenie nagród na festyn. Panie proszę o upieczenia ciasta (ze względów organizacyjnych w zakrystii wyłożona jest lista).
7. W związku ze zbliżającym się spotkaniem Ojca Świętego z młodzieżą w Krakowie w lipcu 2016 roku, poszukujemy osoby z dobrą znajomością języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański). Proszę o kontakt w zakrystii.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł), jest także nowy numer „Miłujcie się” (4 zł).
9. W piątek zmarła śp. Helena Waligóra z ul. Polnej w Solcu (przeżyła 87 lat). Msza św. pogrzebowa w naszym kościele we wtorek 14 lipca o godz. 11.00, po jej zakończeniu pogrzeb na cmentarzu parafialnym. Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
10. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów, a Gościom pięknego wypoczynku na naszej ziemi!