Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą 26.07.2015 r.

1. Dzisiaj w niedzielę odbędzie się nasz parafialny festyn przy kościele. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12.30 (Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wystąpią dla nas m.in.: o godz. 14.00 zatańczą dzieci z naszej Parafii; o godz. 15.00 wystąpi zespół „Gioielli”; o godz. 16.00 zaśpiewa dla nas Kasia z MUST BE THE MUSIC. Od godz. 14.00 do 16.00 bardzo ciekawe zabawy i gry dla dzieci i rodziców. Podczas naszego festynu będzie można uzyskać porady na temat profilaktyki raka szyjki macicy. Tak jak w ubiegłym roku w trakcie festynu do godz. 18.00 rozprowadzać będziemy cegiełki na dalsze prace potrzebne przy naszym kościele (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do wykorzystania w sklepie RTV AGD, aparat fotograficzny, bardzo dobry odkurzać, wielofunkcyjny robot kuchenny, elektryczna szatkownica, przelot samolotem,  i wiele innych ciekawych nagród). Bardzo dziękuję za przyniesione fanty i placki. Placki najlepiej przynosić przed Mszą św. o godz. 12.30 na probostwo.
2. Przez najbliższy tydzień w ramach sąsiedzkiej pomocy będę zastępował ks. Andrzeja Krusia, proboszcza z Kębłowa. W związku z tym, w piątek wyjątkowo Msza św. o godz. 17.00.

3. Z uwagi na moją pomoc w Kębłowie - Biuro Parafialne czynne będzie tylko w środę od godz. 16.00 do 17.00.
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. W najbliższą niedzielę 2 sierpnia ok. godz. 11.30-12.00 w Solcu gościć będziemy ok. 250 pielgrzymów podążających pieszo do Częstochowy w XXIV Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. W programie: powitanie, modlitwa, poczęstunek, podziękowanie i wymarsz. Ugośćmy ich najlepiej jak tylko potrafimy.
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Urszuli Kaczmarek, Jadwidze Kotlarskiej, Teresie Kapskiej, Jackowi Kapskiemu, Mirosławie Wyrwa;
 ● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 1630,75 zł;
 ● za ofiary złożone przy okazji poświęcenia samochodów. Zebraliśmy 495 zł.
7. W związku ze zbliżającym się spotkaniem Ojca Świętego z młodzieżą w Krakowie w lipcu 2016 roku, poszukujemy osoby z dobrą znajomością języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański). Proszę o kontakt w zakrystii.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł).
9. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów, a Gościom pięknego wypoczynku na naszej ziemi!