Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą – 02.08.2015 r.

1. Dzisiaj w niedzielę między godz. 11.30 a 12.00 w Solcu gościć będziemy ok. 250 pielgrzymów podążających pieszo do Częstochowy w XXIV Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. W programie: powitanie, modlitwa, poczęstunek, podziękowanie i wymarsz. Ugośćmy ich najlepiej jak tylko potrafimy.
2. Przez najbliższy tydzień w ramach sąsiedzkiej pomocy będę zastępował ks. Andrzeja Krusia, proboszcza z Kębłowa. Msze św. w tygodniu: w środę o godz. 17.30; natomiast w piątek wyjątkowo o godz. 16.30.

3. Z uwagi na moją pomoc w Kębłowie - Biuro Parafialne czynne będzie tylko w środę od godz. 16.00 do 17.00.
4. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej: w środę od godz. 17.00 do 17.30 oraz w piątek od godz. 16.00 do 16.30.
5. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu - w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
7. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy przed kościołem ofiary na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Bogumile Krawczyk, Beacie Żok, Honoracie Karkut;
 ● dziękuję wszystkim, którzy tak licznie zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego festyn (nawet trudno byłoby wymienić wszystkich); za ofiarowane placki i fanty, za liczną obecność i myślę, że także dobrą zabawę. Dziękuję także tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać teren przy kościele po zakończonym festynie. Jak już informowałem wcześniej, cały dochód z festynu (głównie z cegiełek, gastronomii, różnych konkurencji sportowych) będzie przeznaczony na prace przy fundamentach naszego kościoła. Zebraliśmy w tym roku 15.256,82 zł. Obecnie otrzymałem pozwolenie od konserwatora na podjęcie prac przy fundamentach, ale oczekuję jeszcze na pozwolenie od nadzoru budowlanego.
Relację filmową z naszego festynu można obejrzeć na stronie www.telewizjaleszno.pl
9. W związku ze zbliżającym się spotkaniem Ojca Świętego z młodzieżą w Krakowie w lipcu 2016 roku, poszukujemy osoby z dobrą znajomością języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański). Proszę o kontakt w zakrystii.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł).
11. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów, a Gościom pięknego wypoczynku na naszej ziemi!