Ogłoszenia duszpasterskie na XX Niedzielę Zwykłą 16.08.2015 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na dalsze czekające nas prace przy naszej świątyni. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
2. Od poniedziałku 17.08 do piątku 21.08 będę przebywał poza parafią. W tym czasie zastępował mnie będzie ks. Andrzej Kruś, proboszcz z Kębłowa. W związku z tym, proszę aby Msze św. w środę i piątek zaczynały się o godz. 17.00. We wszelkich nagłych wypadkach proszę wówczas dzwonić do Kębłowa, do ks. Andrzeja Krusia pod nr telefonu 68 3841997. Biuro Parafialne będzie w tym tygodniu nieczynne.

3. W środę 26 sierpnia przeżywać będziemy naszą Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Michał Maciołka, profesor i wykładowca Mariologii na Wydziale Teologicznym UAM w Poznaniu. Po Sumie Odpustowej procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Bardzo proszę o udział ministrantów, dziewczynek sypiących kwiatki i pocztów sztandarowych. Już dzisiaj wszystkich Parafian zapraszam do wspólnej modlitwy! Tego dnia będzie jeszcze w naszym kościele Msza św. o godz. 18.30.
4. W związku z Odpustem, proszę o przyjście na próbę te dziewczynki, które chciałyby sypać kwiatki w czasie odpustowej procesji oraz ministrantów - we wtorek 25 sierpnia o godz. 17.00.
5. Już dzisiaj informuję, iż nasze parafialne Dożynki połączone z Mszą św. dziękczynną za żniwa odbędą się w niedzielę 30 sierpnia podczas Mszy św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust od 22.08 do 31.08. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Agacie, Dorocie, Annie Piskorskim, Natalii, Kacprowi Wróblewskim, Marii Piskorskiej;
 ● dziękuję za złożone ofiary na potrzeby KUL i WT w Poznaniu. Zebraliśmy 81,11 zł.
8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł).
9. Informacja Pani Sołtys z Solca: „W związku z zakupem przez Gminę Przemęt zamiatarki, która pomoże utrzymać porządek przy drogach, zwracam się z uprzejmą prośbą do mieszkańców ul. Szkolnej oraz ul. Polnej do wybrania nadmiaru piasku przy krawężnikach znajdujących się przy swoich posesjach. Prośbę tą kieruję dlatego, ponieważ zamiatarka na pierwszy raz nie jest w stanie zmieść zbyt dużej ilości piasku”.