Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 09.08.2015 r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
2. Wymiana tajemnic Żywego Różańca - dzisiaj na Sali w Solcu o godz. 14.00.
3. Jutro w poniedziałek 10 sierpnia przypada odpust św. Wawrzyńca w kościółku na cmentarzu w Kębłowie. Msza św. odpustowa będzie o g.18.00. Pół godziny wcześnie o 17.30 będzie różaniec za zmarłych. W dzień odpustu na cmentarzu jak zawsze będziemy modlić się za wszystkich pochowanych na naszym cmentarzu, oraz w intencji prac remontowych przy kościółku św. Wawrzyńca. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny dla naszych zmarłych. Ks. Andrzej Kruś prosi także o bieżące porządkowanie grobów i cmentarza.

4. We wtorek będzie dodatkowo Msza św. o godz. 17.30.
5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
7. W sobotę przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę - o godz. 8:00 i 11:00. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej. Nie będzie w sobotę Mszy św. o godz. 17.30.
8. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na dalsze czekające nas prace przy naszej świątyni.
9. Już dzisiaj informuję, iż od 17.08 (poniedziałek) do 21.08 (piątek) będę przebywał poza parafią. W tym czasie zastępował mnie będzie ks. Andrzej Kruś, proboszcz z Kębłowa. W związku z tym, proszę aby Msze św. w środę i piątek zaczynały się o godz. 17.00. We wszelkich nagłych wypadkach proszę wówczas dzwonić do Kębłowa, do ks. Andrzeja Krusia pod nr telefonu 68 3841997.
 ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Justynie Żygalskiej, Iwonie Żok, Honoracie Dubskiej;
 ● dziękuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Solcu, piekarni Państwa Nowaków i piekarni w Mochach oraz wszystkim tym, którzy pomogli zorganizować w minioną niedzielę poczęstunek dla pielgrzymów.
11. W związku ze zbliżającym się spotkaniem Ojca Świętego z młodzieżą w Krakowie w lipcu 2016 roku, poszukujemy osoby z dobrą znajomością języków obcych (angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański). Proszę o kontakt w zakrystii.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer „Przewodnika Katolickiego” (5 zł).
13. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów, a Gościom pięknego wypoczynku na naszej ziemi!