Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII Niedzielę Zwykłą 04.10.2015 r.

1. Dzisiaj rozpoczyna obrady XIV Zgromadzenie Zwyczajne Synodu Biskupów poświęcone „Powołaniu i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Papież Franciszek prosi wszystkich o modlitwę w dniach trwania Synodu (4-25.10.2015 r.). Odmawiany w tych dniach różaniec ofiarujmy także w tej intencji.

2. W naszej parafii gościmy Misjonarzy Oblatów, którzy po Mszach św., rozprowadzają przed kościołem kalendarze misyjne na Nowy Rok 2016.
3. Przez cały miesiąc październik zapraszam Parafian do wspólnej modlitwy różańcowej w kościele - w poniedziałek, środę, piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 17.30, w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Różaniec na Sali w Solcu od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
Dzieci zapraszam dodatkowo na modlitwę różańcową w każdą środę października o godz. 16.30 w kościele.
4. W październiku Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiać będziemy w środy o godz. 17.15.
5. W środę przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to święto patronalne Wspólnoty Żywego Różańca. Wszystkich należących do Żywego Różańca zapraszam na Mszę św. i różaniec w środę o godz. 17.30.
6. Za tydzień w niedzielę 11 października przeżywać będziemy XV Dzień Papieski pod hasłem – „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Przed kościołem młodzież zbierać będzie ofiary do puszek na Fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia.
7. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. o godz. 17.30 oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Barbarze Bielickiej, Annie Mydlarz, Magdalenie Baer.
9. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Wzrastanie” (4 zł), „Wzrastanie” (4 zł), a także kalendarz na rok 2016 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).