Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Adwentu – 08.12.2013r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na II Niedzielę Adwentu – 08.12.2013r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
2. Wymiana tajemnic Żywego Różańca, dzisiaj o godz. 14.00 na sali w Solcu.
3. Kiermasz świąteczny w Mochach – dzisiaj od godz. 14.00 na Sali wiejskiej w Mochach.
4. Zapraszam Parafian dorosłych i dzieci do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30.
5. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
6. Zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.30. Obowiązkowo proszę o obecność wszystkich kandydatów, którzy zostaną uroczyście przyjęci do grona ministrantów w niedzielę 22 grudnia podczas Mszy św. o godz. 11.00.
7. Kolejne warsztaty z quillingu odbędą się w najbliższą sobotę o 10.00 na probostwie.
8. Za tydzień III niedziela miesiąca, zatem składka będzie przeznaczona na potrzebne prace przy naszym kościele.
9. Także za tydzień w niedzielę dodatkowa Msza św. o godz. 14.00 z okazji Powiatowego Spotkania świątecznego Strażaków.
10. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i ofiary pieniężne: Dorocie Kurpisz, Marii Prządka, Przemysławowi i Kacprowi Świniarskim.
11. Już dzisiaj informuję, iż SPOWIEDŹ ADWENTOWA w naszej parafii z udziałem zaproszonych kapłanów, odbędzie się we wtorek 17 grudnia:
        - przed południem od godz. 10.00-11.30
        - po południu od godz. 16.00-17.30
Bardzo proszę aby jak najwięcej osób skorzystało z tej możliwości spowiedzi i nie odkładało jej na ostatnie chwile przed Świętami, ponieważ będę pomagał w spowiadaniu w parafiach dekanatu wolsztyńskiego i w związku z tym, na Msze św. będę przyjeżdżał krótko przed ich rozpoczęciem.
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Gość Niedzielny” i dla dzieci: „Mały Gość Niedzielny” i „Mały Przewodnik Katolicki”. Są jeszcze kalendarze i lampiony adwentowe.
13. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
14. Można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.