OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na I Niedzielę Adwentu – 29.11.2015 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Nowe życie w Chrystusie”. W naszej Ojczyźnie będzie to także rok obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz ogłoszony przez papieża Franciszka i obchodzony na całym świecie Rok Święty – Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia, który rozpoczniemy już 8 grudnia.

2. W czasie Adwentu zapraszam dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny: w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.30. Przeżywać je będziemy pod hasłem: „Drzewo życia. Chrzest źródłem miłosierdzia”.
3. Dzieci i młodzież chcących śpiewać zapraszam na próbę, która odbędzie się we wtorek o godz. 17.00 w kościele.
4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30.
6. Przedświąteczne odwiedziny chorych z posługą sakramentalną - w czwartek 10 grudnia od godz. 8.00.
7. Za tydzień w sobotę o godz. 10.00 w salce na probostwie odbędą się warsztaty dla dzieci, w czasie których tworzyć będziemy anioły - ozdoby na nasze choinki w kościele.
8. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
9. Biuro Parafialne będzie czynne w poniedziałek i środę po Mszy św. o godz. 17.30.
10. Młodzież i nie tylko, a szczególnie przygotowujących się do Bierzmowania zapraszam w najbliższą sobotę 5 grudnia do kościoła Miłosierdzia Bożego we Wroniawach na Mszę św. o godz. 19.00. Po Mszy św. Adoracja, śpiewy i wspólnie wielbienie Pana Jezusa.
11. Nawiązując do akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć na Święta najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 20 grudnia włącznie.
12. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
13. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w sobotę 23 stycznia 2016r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 19.00. Cena od pary 150 zł. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na planowane prace przy naszym kościele. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i placek. Zapisy przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu oraz pani Jolanta Józefowska w sklepie w Solcu Nowym.
● za ofiary złożone na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Zebraliśmy 670,80 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Anecie i Mariuszowi Hamrol, Natalii Przydróżnej, Helenie Szubert, Elżbiecie Rutkowskiej, Ireneuszowi Stachowiakowi.
15. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), kalendarz na rok 2016 (cena 3 zł), lampiony adwentowe (3 zł).
16. Można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 12 zł. Są także do nabycia opłatki wigilijne.