Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2015r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny w Kościele. Za pobożne i publiczne zmówienie aktu poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi (O Jezu najsłodszy, Odkupicielu …) można dzisiaj dostąpić odpustu zupełnego.
2. W naszej Parafii gościmy kleryka Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu, wraz z którym chcemy modlić się o dobre i święte powołania do kapłaństwa. Po Mszach św. przed kościołem kleryk będzie zbierał ofiary na potrzeby Seminarium.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
4. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30.
5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w środę po Mszy św. o godz. 17.30 oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
7. W dniu 28 listopada 2015 r. w Wolsztynie o godzinie 16:30, w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego odbędzie się Koncert inauguracyjny XIII Poznańskiego Festiwalu Mozartowskiego „Muzyka Przyjaciół”. Wystąpią połączone orkiestry „Symfonista Polonias” oraz „ Pro Artibus Hanower” pod dyrekcją Hansa Christiana Eulera z udziałem znakomitych solistów.
8. Serdecznie dziękuję za:
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 1.954,78 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Darii Kaźmierczak, Bożenie Szymendera, Longinie Bednarczyk, Alicji Szubert.
9. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), a także kalendarz na rok 2016 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł). Do nabycia także lampiony adwentowe po 4 zł.