Ogłoszenia duszpasterskie na II Niedzielę Zwykłą – 17.01.2016 r.

1. Przeżywamy trzecią niedzielę miesiąca, a zatem dzisiejsza składka przeznaczona jest na dalsze potrzebne prace przy naszej Świątyni.
2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 8.00 i 11.00 gra i śpiewa dla nas kolędy zespół „Audio Z” z Kębłowa.

3. Od jutra rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Niech wołanie Pana Jezusa „aby byli jedno” stanie się przedmiotem naszej intensywnej modlitwy.
4. Zaległe odwiedziny duszpasterskie na ul. Źródlanej w Solcu odbędą się we wtorek 19. stycznia od godz. 14.00.
5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
6. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają młodzież  na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 23. stycznia 2016 r. od godz. 16.00 do 24.00 w Obrze. Więcej informacji na stronie www.obra.oblaci.pl
7. W najbliższą sobotę odbędzie się na Sali wiejskiej w Solcu nasza parafialna zabawa karnawałowa. Początek o godz. 19.00. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na dalsze potrzebne prace przy naszym kościele. W związku z tym, zwracam się z prośbą o pomoc. Gdyby ktoś jeszcze mógł ofiarować fanty na zabawę, to można je przynosić do kościoła, na probostwo, bądź bezpośrednio na salę. Za już przyniesione fanty i deklarację upieczenia placka bardzo dziękuję. Placki proszę dostarczyć w sobotę na salę w Solcu.
8. Spotkanie dla chcących pomóc przy organizacji naszej zabawy odbędzie się we wtorek o godz. 20.00 na probostwie.
9. Za tydzień przed kościołem zbiórka do puszek na naszą archidiecezjalną rozgłośnię radiową – „Radio Emaus”.
10. Już dzisiaj informuję, iż spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 31. stycznia po Mszy św. o godz. 11.00.
11. Biuro Parafialne czynne w środę po wieczornej Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
12. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Kamili Antkowiak, Lucynie Przymuszała, Alicji Lorenz.
13. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”.
14. Dzieciom i młodzieży oraz nauczycielem rozpoczynającym ferie zimowe, życzę dobrego i bezpiecznego wypoczynku.