Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Zwykłą – 24.01.2016r.

1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na naszą archidiecezjalną rozgłośnię radiową – „Radio Emaus”.
2. Od poniedziałku do piątku będę przebywał poza parafią. W czasie mojej nieobecności zastępować mnie będą Ojcowie Oblaci z Obry. We wszelkich nagłych wypadkach proszę dzwonić do ks. Józefa Wachowiaka do Gościeszyna pod nr tel.: 68 384 33 24 lub bezpośrednio do mnie: 601 38 11 60.

3. W tym tygodniu Biuro Parafialne będzie nieczynne.
4. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w niedzielę 31. stycznia po Mszy św. o godz. 11.00.
5. W minionym tygodniu zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie w naszej Parafii. Dziękuję za serdeczne przyjęcie i złożone ofiary na potrzeby naszego kościoła. Szczegółowe sprawozdanie związane z duszpasterstwem w naszej Parafii oraz naszymi finansami przedstawię po feriach.
6. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w dniach od 1 do 5 lutego  o godz. 19.00 we Farze w Wolsztynie.
7. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Maciej Śliwa z par. pw. N. M. P. Wniebowziętej w Zbąszyniu i Aneta Rogozińska z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym.
Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
● za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.125 zł i 2 gr;
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Bernadecie Rzeźnik, Zofii Toś, Emilii Wójcik;
● za ofiarowane placki i fanty na naszą zabawę.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m. in.: fragmenty wywiadu papieża Franciszka pt. „Miłosierdzie to imię Boga”; nieznane dotąd fakty z „uwięzienia” 50 lat temu przez komunistów obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.