Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Zwykłą – 31.01.2016 r.

1. Spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii Świętej – dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00
2. We wtorek 2 lutego, obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. W czasie każdej Mszy św. błogosławieństwo świec. Tego dnia modlić się będziemy szczególnie za osoby konsekrowane. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby zakonów klauzurowych. Msza św. – w Solcu na Sali o godz. 9.00, w kościele o godz. 17.30.

3. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej zapraszam wraz z rodzicami na Mszę św. w Solcu Nowym we wtorek o godz. 17.30 (przynosimy ze sobą świece).
4. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30.
6. W czwartek od godz. 8.00. odwiedziny chorych ze Spowiedzią i Komunią św.
7. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu w środę po Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
8. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w dniach od 1 do 5 lutego  o godz. 19.00 we Farze w Wolsztynie.
● za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na „Radio Emaus”. Zebraliśmy 71 zł i 95 gr.;
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Wiesławie Kuczyk, Irenie Kaźmierczak, Donacie Gorzelniak;
● jeszcze raz dziękuję za ofiarowane placki i fanty na naszą zabawę karnawałową; dziękuję tym wszystkim, którzy przygotowali zabawę i posprzątali po niej; do kasy parafialnej po odliczeniu wydatków wpłynęło 9.426 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Młodzież proszę o pomoc przy rozbieraniu choinek w kościele – w najbliższą sobotę o godz. 10.00.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać m. in.: o tym czy program „Rodzina 500+” jest sprawiedliwy? – dlaczego warto solidarnie wspierać rodziny; o telewizji siostry klauzurowej – największym katolickim koncernie medialnym, stworzonym przez matkę Angelikę.