Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII Niedzielę Zwykłą - 31.07.2016 r.

1. Przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w środę, piątek i sobotę o godz. 17.00;  w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00.
2. Biuro Parafialne czynne w środę po Mszy św. oraz w czwartek od 16.30 do 17.30.

3. We wtorek 2 sierpnia ok. godz. 12.00 będą przechodzić przez Solec pielgrzymi (ok. 250 osób) podążający pieszo do Częstochowy w XXV Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. To okazja do usłużenia pielgrzymom, zgodnie ze słowami Ewangelii, poprzez podanie kubka wody. Dłuższy postój i poczęstunek, pielgrzymi będą mieli w tym roku w Mochach.
4. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów; w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
5.  W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej: w środę od godz. 16.30 do 17.00 oraz w piątek od godz. 16.00 do 17.00. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.
6. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
7. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 4 do 12 listopada 2016 r. (cena 3400 zł + 100 $). Więcej informacji w zakrystii po Mszach św.
8. Za tydzień w niedzielę 7 sierpnia odbędzie się nasz parafialny festyn przy kościele. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12.00 (Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wystąpią dla nas m.in.: o godz. 14.00 zatańczą dzieci z naszej Parafii; o godz. 15.00 wystąpi zespół „Kawson” młody raper z Poznania (szczególnie zapraszam młodzież); od godz. 14.00 do 17.00 bardzo ciekawe zabawy i gry dla dzieci i rodziców. Tak jak w ubiegłym roku w trakcie festynu do godz. 18.00 rozprowadzać będziemy cegiełki na dalsze pokrycie długu związanego z remontem dachu kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do wykorzystania w sklepie RTV AGD, rower wartości 1.200 zł, talon wartości 1.000 zł na usługi betonowe w firmie „MOSTY”; sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Proszę jeszcze Parafian o fanty na festyn, które można przynosić do kościoła, bądź na probostwo. Panie proszę o upieczenia ciasta (ze względów organizacyjnych proszę o informację w zakrystii), placki proszę przynosić najlepiej w niedzielę od rana na probostwo lub bezpośrednio przed festynem. Cały dochód z festynu przeznaczony będzie na dalsze pokrycie długu związane z remontem dachu naszego kościoła.
9. W przyszłą niedzielę zbierać będziemy przed kościołem ofiary na potrzeby KUL i Wydziału Teologicznego UAM w Poznaniu.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Magdalenie Kryś, Arlecie Pachołek, Krystynie Kaczmarek, Rafałowi Kawala;
● za ofiary zebrane przy poświęceniu samochodów. Zebraliśmy 1.176 zł.
11. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł); można jeszcze nabyć płytę DVD – „Poznaj najstarsze Biskupstwo w Polsce. Archidiecezja Poznańska” (cena 3 zł).