Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą - 07.08.2016 r.

1. Przez okres wakacji Msze św. w naszym kościele w środę, piątek i sobotę o godz. 17.00;  w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00.
2. Dzisiaj w niedzielę odbędzie się nasz parafialny festyn przy kościele. Rozpoczniemy go Mszą św. o godz. 12.00 (Nie będzie Mszy św. o godz. 11.00). Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną prowadzoną przez zespół „TakTon”. W czasie trwania festynu wystąpią dla nas m.in.: dzieci z naszej parafii; o godz. 15.00 wystąpi „Kawson” młody raper z Poznania (szczególnie zapraszam młodzież); od godz. 14.00 do 17.00 bardzo ciekawe zabawy i gry dla dzieci i rodziców. Tak jak w ubiegłym roku w trakcie festynu do godz. 18.00 rozprowadzać będziemy cegiełki na dalsze pokrycie długu związanego z remontem dachu kościoła (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do wykorzystania w sklepie RTV AGD, rower wartości 1.200 zł, talon wartości 1.000 zł na usługi betonowe w firmie „MOSTY”; sprzęt RTV AGD i wiele innych ciekawych nagród). Dziękuję Parafianom za ofiarowane fanty oraz upieczenie ciasta. Cały dochód z festynu przeznaczony będzie na dalsze pokrycie długu związane z remontem dachu naszego kościoła.

3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka ofiar na KUL i Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu.
4. W poniedziałek 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przeżywać będziemy nasze parafialne Dożynki podczas Mszy św. dziękczynnej za żniwa o godz. 11.00. Serdecznie zapraszam wszystkich, a szczególnie rolników do wspólnego dziękczynienia za tegoroczne plony.
5. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pośredniczki Łask zaprasza na uroczystości na uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej, które potrwają od 12 do 15 sierpnia. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
6. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Górce Duchownej zaprasza serdecznie na coroczny tygodniowy Odpust, który potrwa od 20.08 do 29.08. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
7. Od wtorku do czwartku będę przebywał poza parafią. We wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt z ks. Andrzejem Krusiem z Kębłowa (nr tel. 68 384 19 97) lub ks. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (tel.: 68 384 33 24). Biuro Parafialne w najbliższym tygodniu będzie nieczynne.
8. Mają zamiar wstąpić w związek małżeński: Adrian Łukasz Ripa z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym i Dominika Wróbel z par. pw. M. B. Częstochowskiej w Solcu Nowym. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach małżeńskich, zobowiązany jest w sumieniu poinformować o tym w biurze parafialnym.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Jadwidze Kotlarskiej, Teresie Kapskiej, Mirosławie Wyrwa, Urszuli Kaczmarek.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (7,90 zł).