Ogłoszenia duszpasterskie na XXIV Niedzielę Zwykłą - 11.09.2016 r.

1. Od dzisiaj do soboty przeżywamy w naszej Ojczyźnie VI Tydzień Wychowania. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy w tej intencji w czasie Mszy św.
2. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych odbędzie się dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00.
3. Mierzenie alb dla dzieci, które przygotowywać się będą do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa i różańca – w najbliższy czwartek, 15 września o godz. 16.00 na probostwie.

4. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w środę po zakończonej Mszy św. o godz. 17.30 oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele.
6. W środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
8. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, to także dzień Imienin ks. Abp. Stanisława Gądeckiego. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
9. Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami trzęsienia ziemi we Włoszech. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu to setki osób, wielu ludzi zostało rannych i bez dachu nad głową.  Potrzebna jest zarówno modlitwa jak też i konkretne wsparcie osób poszkodowanych. Wsparcie ofiarom straszliwego kataklizmu możemy wyrazić poprzez modlitwę w niedzielę 18 września br. oraz ofiary składane do puszek przed kościołem.
10. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Jak zwykle składka będzie przeznaczona na dalszą spłatę długu związanego z remontem dachu naszego kościoła.
11. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 26.09-30.09.2015, codziennie o godz. 19.00.
12. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 28 do 30 października w Zaborówcu. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym do przyszłej niedzieli włącznie.
13. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Mirosławie Szarłata, Dorocie Piskorskiej, Agacie Piskorskiej.
14. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).
15. Za tydzień w niedzielę, 18 września odbędzie się Festyn Parafialny we Wroniawach przy kościele. Tego dnia Msza św. we Wroniawach o godz. 12.30 (nie będzie Mszy św. o godz. 9.30!). Po jej zakończeniu rozpoczniemy festyn i zabawę przy kościele. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na zakończenie prac związanych z odbiorem kościoła oraz w przyszłości zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower wartości 1200 zł, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian!
16. Wzorem lat ubiegłych Związek Międzygminny „Obra” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD w zamian za sadzonki do ogrodu. Zbiórka odbędzie się w sobotę, 17 września br. za Urzędem Gminy w Przemęcie, w godz. 9.00-13.00.