Ogłoszenia duszpasterskie na XXV Niedzielę Zwykłą - 18.09.2016 r.

1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
2. Przed kościołem zbieramy dzisiaj ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w kataklizmie trzęsienia ziemi we Włoszech.

3. Swoje Imieniny obchodzi dzisiaj ks. Abp. Stanisław Gądecki, z racji przypadającego wspomnienia św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o Pasterzu naszej Archidiecezji.
4. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Jak zwykle składka jest przeznaczona na dalszą spłatę długu związanego z remontem dachu naszego kościoła. Za złożone dzisiaj ofiary serdeczne Bóg zapłać!
5. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w środę po zakończonej Mszy św. o godz. 17.30 oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
6. W środę przypada święto św. Mateusza Apostoła i ewangelisty, a w piątek wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny.
7. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
8. Katecheza przedmałżeńska odbywać się będzie w Farze Wolsztyńskiej od 26.09-30.09.2015, codziennie o godz. 19.00.
9. W sobotę odbył się pogrzeb śp. Heleny Kaczmarek z ul. Wolsztyńskiej z Solca (przeżyła 74 lata). Módlmy się w jej intencji – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie …
10. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Solca za sprzątanie kościoła i proszę o dalsze sprzątanie mieszkańców Solca Nowego.
11. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł).
12. Dzisiaj we Wroniawach odbędzie się Festyn Parafialny przy kościele. Msza św. o godz. 12.30 Po jej zakończeniu rozpoczniemy festyn i zabawę przy kościele. W ramach festynu rozprowadzane będą cegiełki na zakończenie prac związanych z odbiorem kościoła oraz w przyszłości zaadoptowaniem pomieszczeń przy zakrystii na parafialną salę (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: talon na 800 zł do sklepu RTV AGD, rower wartości 1200 zł, aparat fotograficzny i wiele innych ciekawych nagród). Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian!