Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI Niedzielę Zwykłą - 30.10.2016 r.

1. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. z uroczystości będzie odprawiona w poniedziałek 31 października o godz. 17.30 w kościele oraz 1 listopada o godz. 11.00 w intencji zmarłych Parafian – na naszym parafialnym cmentarzu w Solcu Nowym. Po Mszy św. procesja żałobna do krzyża. Ofiary zebrane podczas tej Mszy św. będą przeznaczone na utrzymanie cmentarza.
2. Procesja z modlitwą za zmarłych i Msza św. na cmentarzu w Kębłowie – 1 listopada o godz. 13.00. Składka będzie przeznaczona na utrzymanie cmentarza i remont kościółka św. Wawrzyńca.

3. W środę 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Podczas Mszy św. o godz. 17.30 modlić się będziemy za parafian zmarłych w mijającym roku oraz za wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Serdecznie zapraszam!
4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
5. Msza św. na Sali Wiejskiej w Solcu w czwartek 3 listopada o godz. 10.00.
6. 1 listopada od godz. 12.00 do 2 listopada godz. 24.00 we wszystkich kościołach i kaplicach ci, którzy prawnie z nich korzystają, mogą uzyskać odpust zupełny (który wolno ofiarować tylko w jednym z ww. terminów, tylko raz i tylko za jednego zmarłego, jeżeli pobożnie nawiedzą ww. kościół i zmówią w nim: Ojcze nasz i Wierzę w Boga).
7. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza grzebalnego i zmówienie tam, choćby myślnej, modlitwy w intencji zmarłych.
8. W listopadowe dni, częściej niż kiedykolwiek w ciągu całego roku, pamiętamy o naszych drogich zmarłych. W intencji zmarłych modlić się będziemy w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Kartki na wymienianki są wyłożone pod chórem. Wymienianki można składać do skrzynki ustawionej w wejściu do kościoła.
9. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. W związku z tym:
- okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św., a w piątek tylko od godz. 17.00 do 17.30.
- w czwartek nie będzie odwiedzin chorych.
10.  Od 4 do 12 listopada będę nieobecny w Parafii z uwagi na udział w Parafialnej Pielgrzymce do Ziemi Świętej. W czasie mojej nieobecności zastępować mnie będą Ojcowie Oblaci z Obry. W nagłych wypadkach proszę o kontakt z ks. prob. Andrzejem Krusiem z Kębłowa (nr tel.: 68 384 19 97) lub ks. prob. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr tel.: 68 384 33 24).
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Joannie Winiarz, Jolancie Przybyła, Julii Olszewskiej, Danucie Mehr;
● tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać nasz Parafialny Cmentarz;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na Papieskie Dzieła Misyjne. Zebraliśmy 161,50 zł. Bóg zapłać!
12. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), nowy numer „Miłujcie się” (4 zł), a także kalendarz na rok 2017 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).