Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII Niedzielę Zwykłą - 13.11.2016 r.

1. Dzisiaj przeżywamy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzień ten jest w tym roku poświęcony sytuacji chrześcijan w Iraku. Chciejmy wesprzeć prześladowanych chrześcijan naszą modlitwą i materialnym darem. Przed kościołem zbieramy ofiary na ten cel.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30.

3. Za naszych bliskich zmarłych modlimy się w tzw. „wymieniankach” w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi. Kartki na wymienianki są wyłożone pod chórem. Można je składać do przyszłej niedzieli do skrzynki ustawionej w wejściu do kościoła.
4. W środę 16 listopada zapraszam dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej na Mszę św. o godz. 17.30. Podczas tej Mszy św. poświęcone zostaną książeczki do nabożeństwa.
5. Za tydzień podczas Mszy św. w sobotę i niedzielę zakończymy uroczyście Jubileusz Miłosierdzia. Podczas każdej Mszy św. odmówimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Naszym przygotowaniem do tego wydarzenia niech będą modlitwy odmawiane w łączności z Mszami w środę i piątek o godz. 17.30. Abyśmy w pełni i całym sercem przyjęli Jezusa Chrystusa za Króla i Pana zachęcam Parafian do przystąpienia wcześniej do Spowiedzi Świętej (w środę, piątek i sobotę pół godziny przed Mszą św.).
6. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, a zatem jak zwykle składka będzie przeznaczona na pokrycie długu związanego z remontem dachu naszego kościoła.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Aleksandrze Skawińskiej, Beacie Dziergwa, Katarzynie Skrzypczak, Teresie Wasiek, Irenie Dziergwa, Andrzejowi Przybyła.
8. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), a także kalendarz na rok 2017 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł).