Ogłoszenia duszpasterskie na I Niedzielę Adwentu - 27.11.2016 r.

1. Rozpoczęliśmy Adwent - czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela. Z dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy również nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Idźcie i głoście”. W naszej Parafii gościmy kleryka V roku Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Razem z nim modlimy się o dobre i święte powołania do służby w Kościele, a po Mszach św. kleryk przed kościołem zbierał będzie ofiary na potrzeby Seminarium.
2. W czasie Adwentu zapraszam Parafian - dzieci i dorosłych do uczestnictwa w Mszach Roratnich – ku czci Najświętszej Maryi Panny. W najbliższym tygodniu Msze św. w środę i piątek o godz. 17.30. Roraty przeżywać będziemy pod hasłem: „W domu Królowej”. Pomysł na tegoroczne roraty dała trzechsetna rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Uczestnicy rorat będą mieli okazję poznać fascynującą historię klasztoru i cudownego obrazu na Jasnej Górze, a także rolę Maryi w dziejach Polski i konkretnych ludzi.

3. Spotkanie Nowej Rady Parafialnej w środę o godz. 19.30 na probostwie.
4. W środę po Mszy św. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w połączeniu z  GODZINĄ ŚWIĘTĄ - serdecznie zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu.
5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek od godz. 8.00.
7. Za tydzień w sobotę i niedzielę - przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
8. Biuro Parafialne będzie czynne w tym tygodniu w środę bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o godz. 17.30 oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.
9. Osoby, które w najbliższym czasie będą wycinać choinki ze swoich posesji i mogłyby je ofiarować do kościoła – proszę o kontakt.
10. Nawiązując do ubiegłorocznej akcji Caritas Archidiecezji Poznańskiej – „TYTKA CHARYTATYWNA”, także w tym roku chcemy wesprzeć najbardziej potrzebujących. Chodzi o napełnienie tytki produktami spożywczymi, środkami czystości itp. Artykuły te można przynosić do kościoła, do niedzieli 18 grudnia włącznie.
11. Parafia nasza organizuje „zabawę karnawałową”, która odbędzie się w piątek 6 stycznia 2017r. na Sali wiejskiej w Solcu. Początek o godz. 18.00. Cena od pary 160 zł. W trakcie zabawy, podobnie jak na festynie rozprowadzać będziemy cegiełki na spłatę długu związanego z remontem dachu naszego kościoła oraz remontem salki parafialnej. W związku z tym, tak jak przy festynie zwracam się z prośbą o pomoc. Potrzebne będą fanty i cisto. Gdyby ktoś mógł ofiarować blachę placka proszę o kontakt w zakrystii. Nagrody można także przynosić do zakrystii. Zabawę poprowadzi Zespół Muzyczny „TakTon”. Zapisy i wpłaty przyjmuje pani Ewa Adam w sklepie w Solcu.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Marzenie Piskorskiej, Małgorzacie Jońca, Darii Kaźmierczak, Marii Piskorskiej, Justynie Śmidoda, Ewie Kaźmierczak;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.925,20 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
13. Przed kościołem do nabycia: „Przewodnik Katolicki” (5 zł) i „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), a także kalendarz na rok 2017 wydany przez Archiwum Archidiecezjalne (cena 3 zł); lampiony adwentowe (5 zł). Można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 6 zł, duża – 13 zł. Są już także do nabycia opłatki wigilijne.