Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę Zwykłą - 30.07.2017 r.

1. W najbliższą środę 2 sierpnia ok. godz. 12.00-12.30 w Solcu gościć będziemy ok. 200 pielgrzymów podążających pieszo do Częstochowy w XXVI Salezjańskiej Pielgrzymce Ewangelizacyjnej. W programie: powitanie, modlitwa, poczęstunek, podziękowanie i wymarsz. Ugośćmy ich najlepiej jak tylko potrafimy.
2. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.

3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi Świętej: w środę od godz. 17.00 do 17.30 oraz w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
4. Nie będzie w tym miesiącu odwiedzin chorych.
5. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
6. W niedziele 6 sierpnia obchodzić będziemy Święto Przemienienia Pańskiego.
7. Od dzisiaj do czwartku będę przebywał z młodzieżą w Poznaniu. Zastępować mnie będą o. Oblaci z Obry. W wszelkich nagłych wypadkach proszę o kontakt z ks. prob. Józefem Wachowiakiem z Gościeszyna (nr. tel. 68 384 33 24).
8. Biuro parafialne w tym tygodniu będzie nieczynne.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Grażynie Marek, Beacie Adamskiej, Barbarze Materna;
● za ofiary złożone przy okazji poświęcenia samochodów. Zebraliśmy 906,50 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
● dziękuję wszystkim, którzy tak licznie zaangażowali się w przygotowanie naszego parafialnego festyn (nawet trudno byłoby wymienić wszystkich); za ofiarowane ciasto i fanty, za liczną obecność i dobrą zabawę. Dziękuję także tym wszystkim, którzy pomogli posprzątać teren przy kościele po zakończonym festynie. Jak już informowałem wcześniej, cały dochód z festynu (głównie z cegiełek, gastronomii, różnych konkurencji) będzie przeznaczony na końcową spłatę długu związanego z remontem dachu kościoła. Zebraliśmy w tym roku 20.344,37 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (6,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł).