Ogłoszenia duszpasterskie na XXI Niedzielę Zwykłą - 27.08.2017 r.

1. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
2. W piątek przypada 78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w naszych modlitwach  o poległych w obronie naszej Ojczyzny. Módlmy się także o tak bardzo potrzebny pokój na świecie.
3. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.

4. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek 31 sierpnia od godz. 8.00.
5. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w środę pół godziny przed Mszą św. oraz w piątek od godz. 16.30 do 17.30.
6. W najbliższą sobotę kolejne Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca. O godz. 16.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Różaniec Święty i rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi oraz Msza św.
7. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z I klasy Szkoły Podstawowej odbędzie się w niedzielę 10 września podczas Mszy św. o godz. 11.00.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Emilii Napieralskiej, Jackowi Kapskiemu, Jadwidze Kotlarskiej, Mirosławie Wyrwa;
● bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Uroczystości Odpustowej w naszej Parafii. Dziękuję za pomoc w udekorowaniu kościoła, dziękuję pocztom sztandarowym, panom niosącym baldachim, ministrantom, dziewczynkom sypiącym kwiatki, panu organiście i Drogim Parafianom za obecność oraz wspólnotę modlitwy;
● za ofiary złożone na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.641 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
9. W wolsztyńskiej kończy się dzisiaj XXII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Koncert dzisiaj o godz. 16.30. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. zamieszczona została rozmowa z paulinem  o. Michałem Leganem o prawdziwym królowaniu Maryi i o tym, dlaczego potrzebujemy Jasnej Góry, w 300. rocznicę koronacji obrazu MB Częstochowskiej. Do gazety dołączony jest bezpłatny dodatek „5 minut z Bogiem. Modlitwy na każdy dzień”, tym razem na wrzesień 2017.