Ogłoszenia duszpasterskie na XXII Niedzielę Zwykłą - 03.09.2017 r.

1. Biuro Parafialne czynne w tym tygodniu tylko w środę po Mszy św. o godz. 17.30.
2. W środę po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Intencje do wspólnej modlitwy można składać do koszyczka w kruchcie kościoła.
3. W piątek przypada Święto Narodzenia NMP. Msza św. w naszym kościele o godz. 17.30. Podczas tej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziarna siewnego i nasion.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę 10 września po Mszy św. o godz. 11.00.
5. Jednocześnie informuję, iż mierzenie alb dla dzieci, które przygotowywać się będą do I Komunii Świętej oraz możliwość nabycia książeczki do nabożeństwa i różańca będzie w sobotę 16 września o godz. 13.00 na probostwie.
6. W najbliższą niedzielę 10 września 2017 roku o godzinie 12:00 na stadionie miejskim w Buku rozpocznie się Msza Święta podczas, której ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki dokona koronacji – na prawie diecezjalnym – cudownego wizerunku Matki Bożej Bukowskiej. Z naszej Parafii pojedzie na to wydarzenie delegacja, ale zachęcam także innych do wzięcia udziału w uroczystej koronacji.
7. Wizytacja kanoniczna księdza Biskupa Damiana Bryla odbędzie się w naszej parafii w środę 27 września. W trakcie tej wizyty ks. Biskup m.in. chciałby się spotkać z osobami starszymi oraz chorymi podczas Eucharystii, która odbędzie się 27 września o godz. 10.00 w Solcu Nowym. Po Mszy św. spotkanie z ks. Biskupem przy kawie, herbacie i placku. Z przyczyn organizacyjnych prosiłbym o informację w zakrystii, ile osób wzięłoby udział w tym spotkaniu. Więcej informacji na temat wizytacji podam w najbliższym czasie.
8. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieciom z I klasy Szkoły Podstawowej odbędzie się w niedzielę 10 września podczas Mszy św. o godz. 11.00.
9. Rekolekcje dla członków Żywego Różańca odbędą się od 13 do 15 października lub od 20 do 22 października 2017 r. w Zaborówcu. Zapisy w zakrystii lub Biurze Parafialnym do przyszłej niedzieli włącznie.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Bogumile Krawczyk, Beacie Żok, Honoracie Karkut.
11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: „Przewodnik Katolicki” (5 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” (5,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł), „Misyjne Drogi” (4 zł). Zapraszam szczególnie do lektury nowego „Przewodnika Katolickiego”, w którym m.in. ciekawy artykuł: „Byłam z umierającymi w Kalkucie” - rozmowa z panią Teresą Rajczyk, która służyła najuboższym razem z Matka Teresą.