Ogłoszenia duszpasterskie na XIX Niedzielę Zwykłą 10.08.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XIX Niedzielę Zwykłą 10.08.2014r.

1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny UAM w Poznaniu.
2. Wymiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj (w niedzielę) o godz. 14:00 na sali w Solcu.
3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Intencje na Nowennę można wrzucać przed Mszą św. do koszyczka w kruchcie kościoła.
4. W piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msze św. z poświęceniem ziół tak jak w każdą niedzielę - o godz. 8:00 i 11:00. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Caritas Archidiecezjalnej.
5. Za tydzień trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona będzie na czekające nas prace przy naszej świątyni.
6. Ks. Andrzej Kruś zaprasza na tradycyjne dożynki i festyn parafialny, który jak zwykle odbędzie się 15 sierpnia.
7. Przypominam, iż 24 sierpnia odbędą się nasze parafialne dożynki i festyn przy kościele. Rozpoczniemy go uroczystą Mszą św. dożynkową o godz. 12.30. Po jej zakończeniu wspólne biesiadowanie, gry i zabawy przy kościele, zakończone zabawą taneczną. Podczas festynu rozprowadzać będziemy cegiełki na potrzeby nowego ogrodzenia na parafialnym cmentarzu (spośród nabywców cegiełek rozlosujemy nagrody, między innymi: weekendowy pobyt w Willi Puchatka w Szklarskiej Porębie, rower, kuchenkę mikrofalową, aparat fotograficzny i wiele innych). Nagrody na Festyn można przynosić po każdej Mszy św. Panie proszę o upieczenia ciasta (ze względów organizacyjnych w zakrystii wyłożona jest lista).
8. 26 sierpnia przeżywać będziemy naszą Uroczystość Odpustową – Matki Boskiej Częstochowskiej. W tym roku Mszy św. o godz. 12:00 przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi były proboszcz naszej parafii ks. Prałat dr Jerzy Adamczak.
9. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Dorocie Piskorskiej, Marii Pawłowskiej, Iwonie Żok; dziękuję także panom, którzy w minionym tygodniu odmalowali płot kościoła i odnowili nasze WC.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki” (4,50 zł), „Mały Przewodnik Katolicki” – numer podwójny, wakacyjny (7,90 zł), „Miłujcie się” (4 zł).
11. Wszystkim Drogim Parafianom rozpoczynającym zasłużony urlop życzę dobrego wypoczynku, szczęśliwych wyjazdów i powrotów!