OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXII Niedzielę Zwykłą 09.11.2014r.

1. Przeżywamy dzisiaj Rocznicę Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, a także VI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tematem tegorocznego Dnia Solidarności jest Syria, w której chrześcijanie byli obecni niemal od samego początku powstania chrześcijaństwa, a dzisiaj to jedno z najbardziej niebezpiecznych dla chrześcijan miejsc na Ziemi. Chcemy wspierać ich naszą modlitwą i materialnym darem, który złożyć będzie można do puszki przed kościołem w najbliższy wtorek. Akcję można także wesprzeć wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405 (koszt 2,46 zł). Więcej informacji na plakacie oraz w Internecie www.pkwp.org
2. Dzisiaj po Mszach św. przed kościołem zbieramy ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
3. Wymiana tajemnic Żywego Różańca na Sali w Solcu – dzisiaj o godz. 14.00.
4. We wtorek Święto Niepodległości. Msza św. o godz. 11.00. Składka przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Świętej. Nie zapomnijmy w tym dniu wywiesić naszej narodowej flagi.
5. W tym tygodniu przypadają wspomnienie: we wtorek św. Marcina z Tours, w środę św. Jozafata, w czwartek św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych polskich męczenników.
6. Wymienianki za naszych zmarłych składać można jeszcze w tym tygodniu do skrzynki w kruchcie kościoła. Za tych zmarłych modlimy się w łączności z sobotnimi i niedzielnymi Mszami świętymi.
7. Spotkanie dla młodzieży, która chce porozmawiać o wierze i Panu Bogu – w najbliższą środę o godz. 19.00 w salce na probostwie. Serdecznie zapraszam!
8. Obowiązkowa zbiórka ministrantów w piątek o godz. 16.30.
9. W sobotę 15 listopada, o godz. 10.00 na Sali sportowej Szkoły Podstawowej we Wroniawach ministranci z Wroniaw, Solca, Solca Nowego i Kębłowa rozegrają turniej piłki nożnej.
10. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
11. Najbliższa niedziela to III Niedziela miesiąca, zatem zbierane ofiary będą przeznaczone na potrzebne prace przy kościele.
12. Poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej  - w najbliższą niedzielę o godz. 11.00.
13. W środę 18 listopada odwiedzi naszą Wspólnotę Parafialną pielgrzymująca po Polsce kopia Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Powitanie krzyża o godz. 17.00. Serdecznie zapraszam Parafian do wspólnoty modlitwy przy tym wyjątkowym krzyżu. Szczególnie proszę o obecność młodzież, przygotowujących się do Bierzmowania i wszystkich młodych duchem.
14. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Michała Pawłowskiego z ul. Rzecznej w Solcu (przeżył 91 lat) – módlmy się w jego intencji – Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
15. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Longinie Bednarczyk, Alinie Szubert i Helenie Szubert.
16. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. Jest jeszcze do nabycia kalendarz na rok 2015, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.
17. Cyprian Kamil Norwid pisał przed laty, że „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Jeśli naród nie dba o państwo, to je traci. Za tydzień kolejne w naszym życiu wybory do samorządów lokalnych. Zadbajmy o nasze Małe Ojczyzny i pójdźmy do wyborów.