Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII Niedzielę Zwykłą 16.11.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na XXXIII Niedzielę Zwykłą 16.11.2014r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na potrzebne prace przy naszym kościele. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 – poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieciom, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej.
2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek – św. Elżbiety Węgierskiej; we wtorek - bł. Karoliny Kózkówny; w środę – bł. Salomei, w czwartek - św. Rafała Kalinowskiego; w piątek – Ofiarowanie NMP, w sobotę – św. Cecylii.
3. W środę 19 listopada odwiedzi naszą Wspólnotę Parafialną pielgrzymująca po Polsce kopia Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej SalusPopuliRomani. Powitanie i uroczyste wprowadzenie krzyża i ikony Matki Bożej do kościoła o godz. 17.00. Msza św. o godz. 17.30, po niej Nowenna i Via Lucis – Droga Światła. Proszę przynieść ze sobą świece z okapnikami. Serdecznie zapraszam wszystkich Parafian do wspólnoty modlitwy przy tych wyjątkowych znakach Światowych Dni Młodzieży, a zwłaszcza naszą młodzież. Niech czas pobytu tych znaków łączności z Papieżem i całym Kościołem Powszechnym będzie dla naszej parafii małym świętem. Proszę o wywieszenie flag. Pożegnanie krzyża w czwartek o godz. 17.00.
4. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30.
5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny.
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Iwonie Wojtysiak, Krystynie Przybyła, Beacie Sammler, Ireneuszowi Stachowiakowi, Przemysławowi Przydróżnemu, Franciszkowi Wasiek, Mariuszowi i Radosławowi Hamrol;
  ● za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Zebraliśmy 102 zł.;
  ● za ofiary zebrane we wtorek na rzecz prześladowanych chrześcijan w Syrii. Zebraliśmy 79 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się”. Jest jeszcze do nabycia kalendarz na rok 2015, wydany przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł.
8. Cyprian Kamil Norwid pisał przed laty, że „Ojczyzna to wielki zbiorowy obowiązek”. Jednym z obowiązków wobec Ojczyzny jest udział w wyborach. Zachęcam Parafian do udziału w dzisiejszych wyborach do samorządów lokalnych. Zadbajmy o nasze Małe Ojczyzny!