Ogłoszenia duszpasterskie na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 23.11.2014r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE na Niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 23.11.2014r.

1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Niedziela ta kończy rok liturgiczny w Kościele. Za pobożne i publiczne zmówienie aktu poświęcenia Jezusowi Chrystusowi Królowi (O Jezu najsłodszy, Odkupicielu …) można dzisiaj dostąpić odpustu zupełnego.
2. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie kościoła można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej.
3. Zbiórka ministrantów i kandydatów w piątek o godz. 16.30.
4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela.
5. Spotkanie dla rodziców dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00.
  ● za obecność i wspólnotę modlitwy podczas pobytu w naszej parafii Krzyża Światowych Dni Młodzieży oraz Ikony Matki Bożej SalusPopuliRomani. Szczególnie dziękuję naszej młodzieży;
  ● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Aldonie Gierak, Marioli Zielińskiej, Wojciechowi Kiełbasiewiczowi, Oliwii i Miłoszowi Adam;
  ● za zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary na potrzeby naszego kościoła. Zebraliśmy 2.002 zł i 90 gr.Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!
7. Bardzo dziękuję mieszkańcom Solca Nowego za sprzątanie kościoła i proszę o dalsze sprzątanie w kościele mieszkańców Borek.
8. Ministranci rozprowadzają ostatnie egzemplarze kalendarza na rok 2015, wydanego przez Archiwum Archidiecezjalne. Cena 3 zł. Do nabycia także lampiony adwentowe po 4 zł.
9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”.