Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkanocną - 19.04.2015 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca. Tradycyjnie składka przeznaczona jest na czekające nas prace przy naszej świątyni. Za złożone ofiary serdeczne Bóg Zapłać!
2. Biuro Parafialne czynne w środę po wieczornej Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.

3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje do wspólnej modlitwy.
4. W czwartek 23 kwietnia przypada Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
5. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które przystąpią w tym roku do I Komunii Świętej – w najbliższą niedzielę 26 kwietnia po Mszy św. o godz. 11.00. Jednocześnie informuję, iż odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla tych dzieci, odbędzie się w niedzielę 3 maja podczas Mszy św. o godz. 11.00.
6. Za tydzień Światowa Niedziela Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
● za posprzątanie kościoła i otoczenia oraz ofiary pieniężne: Kindze Klecha, Katarzynie Klecha, Magdalenie Bukowskiej;
● za składaną daninę diecezjalną i ofiary na nasz kościół;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na potrzeby Caritas. Zebraliśmy 126,50 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
8. Dziękuję tym wszystkim, którzy wzięli udział w parafialnej pielgrzymce na Jasną Górę. Informuję, iż Msza św. w intencji tych pielgrzymów będzie odprawiona w Oktawie Bożego Ciała, w czwartek 11 czerwca o godz. 17.30.
9. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej z Obry serdecznie zapraszają na Młodzieżowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 25 kwietnia. Rozpoczęcie o godz. 14.00. Kwietniowy MDS będzie poświęcony małżeństwu. Więcej informacji na stronie internetowej seminarium.
10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o odkryciach niemieckiego dziennikarza Jürgena Rotha dotyczących przyczyn smoleńskiej tragedii; sto lat po rzezi Ormian – jak dziś wyglądają relacje turecko-ormiańskie; Lectio divina czyli jak czytać i modlić się Słowem Bożym.