Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedzielę Wielkanocną - 26.04.2015 r.

1. Dzisiaj przypada Światowa Niedziela Modlitw o Powołania. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
2. Biuro Parafialne czynne w środę po wieczornej Mszy św. oraz w czwartek od godz. 16.30 do 17.30.

3. Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 17.30. Do koszyczka w kruchcie można składać intencje do wspólnej modlitwy.
4. Z uwagi na udzieloną przez Episkopat Polski dyspensę, informuję , iż w piątek 1 maja nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
5. Z racji I Piątku miesiąca, 1 maja okazja do Spowiedzi Świętej tylko od godz. 17.00 do 17.30; w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą św.
6. Odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w czwartek 30 kwietnia od godz. 8.00.
7. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Odprawiamy je w środy, piątki i soboty po wieczornej Mszy św.; w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00. Nabożeństwa majowe na sali w Solcu począwszy od poniedziałku 4 maja, przez cały miesiąc od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Zachęcam do przynoszenia książeczek do nabożeństwa, co bardzo pomoże we wspólnym śpiewie litanii i pieśni.
8. Apel Jasnogórski pod figurą Matki Bożej przy probostwie – w sobotę 2 maja o godz. 21.00.
9. Z uwagi na przypadającą 3 maja – V Niedzielę Wielkanocną, uroczystość NMP Królowej Polski została przeniesiona w tym roku na sobotę 2 maja. W naszym kościele, Msze św. z uroczystości Matki Bożej odprawimy w sobotę o godz. 17.30 oraz w niedzielę o godz. 8.00 i 11.00. Na Mszę św. w niedzielę zapraszam szczególnie wszystkich strażaków.
10. Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej odnowią przyrzeczenia chrzcielne, za tydzień w niedzielę 3 maja, podczas Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam dzieci i rodziców, proszę przynieść świece. Uwaga! Pierwsza próba przed I Komunią Św. już w środę 29 kwietnia o godz. 18.30 w kościele.
● rodzicom dzieci z klasy II za umycie okien i posprzątanie kościoła oraz otoczenia;
● za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę gospodarczą. Zebraliśmy 2.014,75 zł. Serdeczne Bóg zapłać!
12. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia „Przewodnik Katolicki”, „Mały Przewodnik Katolicki”, „Miłujcie się” oraz dla młodzieży „Wzrastanie”. W nowym nowy numerze „Przewodnika Katolickiego” przeczytać można m.in.: o Kościele ubogim według papieża Franciszka;  O miłości małżeńskiej podniesionej do rangi sakramentu – wywiad z kardynałem Burke’em; o prawach jednostki a dyskryminacji – rozmowa z Rzecznik Praw Obywatelskich; o tym jak znaleźć złoty środek w ocenie własnej osoby.